Hermes slavio u zagrebačkom derbiju

Hermes Analitica i Zagreb sastali su se u uobičajenoj matineji u Trnskom. Analitičari su došli do vrlo važne pobjede u borbi za opstanak u ligi. Odličnom drugom četvrtinom (9:28) gostujuća momčad preokrenula je zaostatak iz prve dionice. Garmini dečki su se pokušali približiti, ali uspjeli su doći samo do minus šest. Na kraju je završilo rezultatom 87:95.

HT Premijer liga, 12. kolo, 14. siječnja

Zagreb – Hermes Analitica 87:95 (31:23, 9:28, 18:19, 29:25)

(Buovac 20, Krapić 17, Proleta 14, Palokaj 12 – Rajić 23, Svoboda 20, Garafolić 14, Perić 11, Kordić 10)

Odličnu su prvu dionicu odigrali domaći. Sve im je polazilo za rukom pa su uspjeli ubacit čak 31 poen. No, “Mravi” su pravi dokaz o oscilaciji u igri mladih igrača. Nakon odlične prve dionice, u drugoj je uslijedio potpuni pad. Analitičari potpuno preokreću utakmicu. Ostavili su “Mrave” na samo devet poena.

Katastrofalna druga dionica pokazala se na kraju presudnom. Gosti su u trećoj dionici došli i do plus 19, a u jednom trenutku na početku posljednje četvrtine vodili su i s plus 20 (58:78). U zadnjih pet minuta domaćini se svim snagama pokušavaju vratiti u utakmicu te u samoj završnici se opasno približavaju, no više od minus šest nisu mogli. Uvelike se osjetio odlazak Martina Junakovića.