Hezonja bolji od Zubca u hrvatskom dvoboju, Šarić i Bogdanović dvoznamenkasti

Pregled vrlo sadržajne NBA večeri započet ćemo u Chicagu gdje su domaći Bullsi (10-29) ugostili Bojana Bogdanovića i Indiana Pacerse (26-12). U vrlo zanimljivoj i napetoj utakmici Pacersi su uspjeli izvući pobjedu nakon produžetka 116-119. Iako su domaćini vodili cijelu utakmicu i u drugoj četvrtini imali 15 poena prednosti, klupa Indiane nadigrava klupu Bullsa i vraćaju utakmicu u egal sve do zadnjih sekundi. Pola minute prije kraja gosti su imali 6 poena prednosti 96:102, međutim prvo Kris Dunn, a zatim i Zach LaVine pogađaju teške trice i odvode utakmicu u produžetak. Gdje su Pacersi izvukli živu glavu sjajnom igrom Victora Oladipa koji je u tih 5 minuta ubacio 9 poena kao i dugu tricu za pobjedu. LaVine je idući napad pogodio tešku tricu iz okreta, ali kako mu je ostalo samo 0,3 sekunde do kraja nije uspio izbaciti loptu prije isteka vremena. Bojan je odigrao 40 minuta kao starter i ubacio 13 poena (šut iz igre 5/15, 3/4 za slobodna bacanja, 5/12 dvica, 0/3 za tricu) uz solidne brojke od 6 skokova i 4 dodavanja. Oladipo je bio najbolji kod gostiju s 36 poena, 7 skokova i 4 asistencije te polako hvata formu nakon ozlijede. Kod Bullsa LaVine je bio odličan s 31 poenom i 5 skokova, a pratili su ga mladi Finac Lauri Markkanen s 27 poena i 9 skokova i Dunn sa 16 poena i rekordom karijere od 17 asistencija. Iduću utakmicu Bullsi dočekuju Brooklyn Netse, dok će Indiana put Kanade na teško gostovanje kod Toronto Raptorsa te bi to mogla također biti vrlo zanimljiva utakmica.

U isto vrijeme u Minneapolisu Timberwolvesi (18-21) su odmjerili snage s Orlando Magicom (17-21). Kako je izgledalo prvo poluvrijeme činilo se kako će Orlando glatko uzeti ovu utakmicu (imali su i 21 poen prednosti) i iznenaditi realno kvalitetniju ekipu Wolvesa. Magic je do 5. minute druge četvrtine ubacio već 63 poena da bi u idućih 29 minuta zabili tek 40. Kako su se gosti gasili tako su domaći palili motore i ubacili u višu brzinu i prelomili utakmicu kad je trebalo. Orlando se više nije uspio vratiti i prednost je samo rasla. Na kraju je rezultat glasio 120:103 u korist Minnesote. Dario Šarić odigrao je 23 minute s klupe i postigao 10 poena ( šut 4/8, slobodna 1/1, dvica 3/5, trica 1/3) uz 4 skoka, 1 izgubljenu i 2 ukradene lopte. Najbolji u domaćim redovima bio je ponovno Karl-Anthony Towns s 29 poena i 15 skokova. Ovom pobjedom Timberwolvesi su ostali na tek 13. mjestu zapadne konferencije te su velikih 6 pobjeda udaljeni od zadnjeg, 8. mjesta koje vodi u doigravanje. Kao i Wolvesi, i Orlando se bori za doigravanje, iako je njima puno lakše u istočnoj konferenciji, te se za sad nalaze na 10. mjestu. Crnogorski centar Nikola Vučević ponovno je odigrao sjajnu utakmicu s 22 poena i 7 skokova. Iduću utakmicu nastavljaju svoje putovanje po zapadu te će gostovati kod LA Clippersa, a Minnesota će drugu utakmicu zaredom igrati doma protiv druge momčadi iz LA-a LA Lakersa i našeg Ivice Zubca.

A upravo su LA Lakersi (21-18) sinoć ugostili slabašne New York Knickse (10-29) te smo imali priliku gledati dvoboj dvojice naših igrača Ivice Zubca i Marija Hezonje. Nedostaci LeBrona Jamesa Kylea Kuzme umanjili su izglede domaćinu, međutim i dalje su bili favoriti u ovom dvoboju. Pa ipak Knicksi bolje ulaze u utakmicu i preuzimaju kontrolu u uvodnom dijelu držeći pristojnu razliku. 39 poena u prvoj četvrtini uz odlične postotke šuta dali su vjetar gostima i na odmor odlaze s manjom prednošću 59:63. Lakersi tu već pomalo hvataju konce i krajem treće četvrtine prelaze u vodstvo. Tada priliku dobiva Hezonja, koji nije ni igrao u prvom poluvremenu, i koristi situaciju kako bi ubacio par bitnih poena za Knickse i održao ih u utakmici. To kao da je dalo krila gostima i u zadnjih 5 minuta ubacuju 17 poena i odlučuju utakmicu rezultatom 112:119. Hezonja je utakmicu završio s 10 poena ( šut 3/4, slobodna 3/6, dvica 2/2, trica 1/2) uz 2 skoka, 1 asistom, izgubljenom loptom, blokadom i ukradenom loptom za 14 minuta. Nakon nekoliko utakmica neigranja Mario je konačno dobio priliku te se nadamo da će ih i dalje biti i da će ih nastaviti iskorištavati. Uz njega Tim Hardaway Jr. ubacio je 22 poena uz 6 skokova. Na drugoj strani Ivica Zubac svoju je priliku iskoristio za Božić i sada dobiva više minuta u odnosu na početak sezone. U ovoj utakmici odigrao je 12 minuta uglavnom mijenjajući startnog centra JaValea McGeea i upisao solidne brojke od 10 poena (šut 4/6, slobodna 2/2 dvica 4/6) uz 6 skokova, 2 asistencije, 1 izgubljenu loptu i blokadu. Najbolji u domaćim redovima bio je Brandon Igram koji je postigao 21 poen uz 9 skokova. Lakersi će slijedeću utakmicu na, već opjevano, gostovanje kod Wolvesa, dok su Knicksi na gostovanju u Moda Centru u Portlandu.

Dodajmo i to da Dragan Bender Ante Žižić nisu upisali nastupe za svoje ekipe (Žižić zbog ozlijede koljena).