Hrvati u akciji, Bojan najbolji

Četiri naša igrača bila su akciji sinoć. Bojan Bogdanović bio je naš najraspoloženiji igrač. Pacersi su upisali pobjedu na gostovanju kod Bucksa (96:103), a Bojan je upisao 14 poena, a uz to je još upisao po četiri skoka i asistencije. Zanimljivo, Babo je ubacio samo jedan koš iz igre, dok je s druge strane slobodna bacanja šutirao 12/13. Victor Oladipo je predvodio Pacerse s 21 košem, dok je na drugoj strani Middleton s 30 poena bio najbolji pojedinac.

Orlando Magic uspio je doći do pobjede na svome parketu protiv Detroit Pistonsa (115:106). Mario Hezonja odigrao je 25 minuta, ali valja napomenuti kako je oporavkom stožernih igrača Orlanda Dubrovčanin manje aktivan u napadu. Uz šut iz igre 2/5 Hezonja je utakmicu završio na 4 poena, ali uz to je imao čak sedam asistencija. Gordon je predvodio Magic s 27 poena i 13 skokova. Kod Pistonsa su se istaknuli Ennis Jr. i Bullock, oba s 21 poenom.

Dario Šarić niže pobjede. Zahvaljujući odličnoj zadnjoj četvrtini u Philadelphiji su pali Hornetsi, a Šarić je utakmicu završio s 9 poena, sedam skokova i šest asistencija. Embiid s 23 poena i 15 skokova predvodio je Sixerse, dok je na drugoj strani najbolji bio Kemba Walker s 31 poenom i pet asistencija.

Dragan Bender bio je potpuno samozatajan. Njegovi Sunsi su poraženi kod kuće od Oklahome rezultatom 116:124, a Čapljinac je u igri proveo čak 37 minuta, a za to vrijeme je uspio uputiti samo jedan šut prema košu (0/1). No, uspio je na kraju uhvatiti šest skokova, podijeliti četiri asistencije, a imao je i jednu blokadu. Westbrook s jedne strane (43 poena i 13 skokova) i Booker s druge (39 poena i osam asistencija) imali su savršenu večer.