Hrvatice nadigrane od Bjelorusije

U tvrdoj utakmici s malo koševa puno bolje su se snašle naše protivnice te odnijele vrlo uvjerljivu pobjedu. Hrvatska je nadskakana, izblokirana i s očajnim šutom završila ovaj susret.

Hrvatska: Bjelorusija 43:57 (13:15, 28:26, 35:44)

Hrvatska: Ivezić 8, Mišura 8, Vrdoljak 8, Slišković 6, Lelas 5, Ivanković 4, Benić 2, Salopek 2 , Ciglar, Režan, Bosilj, Jelavić
Bjelorusija: Leuchanka 13, Likhtarevic 12, Snytsina 11, Kress 6, Tarasava 4, Verameyenka 4, Murauskaya 3, Anufryenka 2, Papova 2, Haradzetskaya, Isteliatsova

Prva četvrtina je protekla u vrlo izjednačenoj igri u kojoj je Bjelorusija preko svojih visokih igračica održavala blago vodstvo. I u ovom susretu kao i jučer naše cure su puno ničijih lopti propustile i dale protivnicama da imaju podosta skokova u napadu. Leuchanka i Verameyenka su stvarale probleme u našem reketu, a s druge strane raspoložena je bila Jelena Ivezić . Prva četvrtina je završila rezultatom 15:13 za naše protivnice.

U drugoj četvrtini ulaskom Luce Ivanković smo dobili na visini i naša reprezentativka je zagospodarila reketom na obje strane terena. S njena četiri uzastopna poena naše reprezentativke su povele 22:17 i prisilile izbornika Bjelorusije na prvi time-out. Nakon njega su Bjeloruskinje dobro odreagirale i s promjenom na zonu u obrani napravile seriju 7-0 i ponovno se vratile u vodstvo. No Ana Lelas tricom u posljednjim sekundama drugo četvrtine ponovno vraća prednost na našu stranu. Poluvrijeme je završilo 28:26 za Hrvatsku.

I onda u drugom poluvremenu neprepoznatljiva Hrvatska. U napadu se gubila lopta za loptom na što su Bjeloruskinje odgovarale kontrama i vrlo brzo su prešle u dvoznamenkasto vodstvo. Šut nije služio, a činilo se da je obrambeni skok skoro pa nemoguće uhvatiti. Sa šutom ispod 29 posto, a omjerom skokova 58-33 u korist Bjeloruske reprezentacije ništa više od poraza se nije moglo ni dogoditi. U pojedinim trenutcima posljednje četvrtine naše protivnice su znale imati i po 4-5 napada uzastopce. U drugih dvadeset minuta Hrvatska je postigla samo 15 poena.

Na kraju konačan rezultat je bio 57:43 i s ovom pobjedom je reprezentacija Bjelorusije osigurala prolazak u drugu fazu natjecanja.

Yelena Leuchanka je bila najbolja igračica susreta s 13 poena i 12 skokova, Tatsiana Likhtarevic je postigla 12 poena, a Katsiaryna Snytsina 11. U našim redovima Jelena Ivezić, Matea Vrdoljak i Antonija Mišura su postigle po 8.

Naše igračice igraju sutra u 18,30 sati protiv Češke.