Hrvatice u inozemstvu: Ivezić 17 poena bez promašaja, Grbas 25

Još jedan novi tjedan, još jedan pregled nastupa hrvatskih košarkašica diljem svijeta na portalu Crošarka. U ovom kolu posebno su se istaknule Jelena Ivezić sa 17 poena bez promašenog šuta te Iva Grbas koja je postigla 25 poena.

Francuska

U dvanaestom kolu Francuske prve lige Perpignan naše Ive Ciglar poražen je od Montpelierea naše Ana Lelas rezultatom 61:52. Iva je u igri provela 18 minuta te postigla 5 poena uz šut iz igre 2-3 (1-2 za 3 poena). Učinku je pridodala po 3 skoka i 2 asistencije. Naša Ana je za 22 minute koliko je provela u igri postigla 7 koševa uz šut iz igre 3-12 (1-3 za 3 poena). Učinku je pridodala i 4 skoka. Lyon naše Emilije Podrug je uvjerljivo savladao Toulouse rezultatom 61:41. Emilija je postigla 2 poena iz slobodnih bacanja.

U Francuskoj drugoj ligi Iva Grbas je sa svojim Limogesom ubilježila pobjedu nakon dugo vremena. Savladana je ekipa Centre Federal BB rezultatom 69:63. Iva je bila najbolja pojedinka susreta s 25 postignutih poena u 27 minuta. Iz igre je šutirala 7-18 (3-8 za 3 poena, 8-9 slobodna bacanja). Tome je pridodala i 5 skokova.

Španjolska

Lisa Karčić je sa svojim Hondarribia Irunombila slobodna ovo kolo dok je Iva Slišković sa svojom Perfumerias Avenidom ostvarila pobjedu nad ekipom Toyota Recreativo Conquero rezultatom 74:66. Iva je za 16 minuta provedenih na terenu postigla 6 poena i imala 7 skokova.

Poljska

Wisla Can Pack naše Petre Štampalije je u zaostalom susretu sedmog kola Poljskog prvenstva porazila ekipu Tarsus BLD sa 74:73. Naša igračica nije ulazila u igru.

Turska

U osmom kolu turskog prvenstva Ceyhan Jelene Ivezić je savladao ekipu TED Ankara rezultatom 85:74. Jelena je za 22 minute u igri postigla izvanredan učinak od 17 poena bez promašaja. Iz igre je šutirala 6-6 (1-1 za 3 poena, 4-4 slobodna bacanja). Tome je pridodala 4 skoka i 2 asistencije.

Samsun naše Anđe Jelavić uvjerljivo je poražen od Fenerbahcea rezultatom 78:55. Naša reprezentativka nije igrala zbog ozljede koljena zadobivene dan prije utakmice. Do idućeg kola bi trebala biti spremna i ponovno na parketu.

Italija

Sonja Kireta je sa svojom Parmom porazila ekipu Taranto rezultatom 58:52. Za 31 minutu koliko je igrala naša igračica je postigla 14 poena. Iz igre je 5-9 dok je slobodna bacanja izvodila 4-5. Uz to skupila je i 10 skokova.

SAD

Na američkim sveučilištima je uslijedila kratkotrajna prvenstvena pauza te će se utakmice nastaviti nakon 15. prosinca.