Hrvatska izgubila od Slovenije

Slovenska košarkaška reprezentacija je dobila pripremnu utakmicu u Varaždinu. Izabranu vrstu Hrvatske je pobijedila rezultatom 87:86.

Slovenski izbornik Rado Trifunović je u momčadi imao 11 igrača, od kojih se najbolje iskazao novak u reprezentaciji Jakob Čebašek. Košarkaši Slovenije i Hrvatske će u subotu odigrati još jednu prijateljsku utakmicu, koja je na rasporedu u subotu u Celju, s početkom u 20 sati.

Hrvatska-Slovenija 86:87 (16:18,21:27, 24:26, 25:16)

(Mustapić 25p, Bogdanović 17p, Šarić 15 p/Čebašek 22p,Mesiček 14p)

Košarkaši obje reprezentacije su u uvodnim minutama utakmice bili neraspoloženi. Rezultat se prvi puta promijenio tek nakon dvije minute i 52 sekunde, kada je Gašper Vidmar poentirao preko Darija Šarića. Hrvatska je upravo preko Šarića došla do prvih poena tek nakon četiri minute igre. U nastavku se je igra obje ekipe u napadu popravila, posebno na strani Slovenaca, lopta je lijepo kružila od igrača do igrača, a Trifunovićevi izabranici su s lakoćom zabijali otvorene šuteve. Na poluvremenu je rezultat bio 37:45.

U nastavku bolja igra Slovenije, trice su “pljuštale” od svuda, te je na početku zadnje četvrtine prednost Slovenaca narasla na velikih plus 16, što je hrvatskog izbornika Dražena Anzulovića prisililo na minutu odmora.

Odmor je hrvatskim reprezentativcima dobro došao, uslijedila je serija 7:0, a nakon minute odmora slovenske reprezentacije, razlika je još smanjena. Na tri minute do kraja, tricom Jakova Mustapića rezultat je izjednačen (83:83). U napetoj završnici su Slovenci imali koš prednosti. Hrvatska je imala napad za pobjedu, koji nije uspio. Šarić je promašio šut za pobjedu, te je priča o pobjedniku utakmice završena.