Hrvatska kolonija srušila Virtus u derbiju Serie A

Hrvatska kolonija sa Sardinije nastavlja s odličnim klupskim rezultatima, ali i individualnom formom. U derbiju kola Serie A, Dinamo Sassari je kao gost iznenadio Virtus u Bologni te sasvim zasluženo slavio rezultatom 78:83.

Ključnom se pokazala izvrsna prva četvrtina utakmice momčadi Gianmarca Pozzecca koja je nakon deset minuta vodila s čak 15 poena razlike. Uspio se Virtus predvođen Milošom Teodosićem tek šest minuta do kraja dvoboja vratiti na samo poen zaostatka, ali Dinamo tada serijom 0:8, odlazi na nedostižnu prednost i upisuje petu pobjedu u devetoj utakmici talijanskog prvenstva.

Miro Bilan je za pobjedničku momčad ubacio 13 poena uz 10 skokova, a Filip Krušlin je dodao 8 poena. U ovom dvoboju za Sassari je debitirao i prošlosezonski playmaker Cibone, Toni Katić, koji je u prvoj utakmici ubacio 8 poena te dobio pozitivne recenzije svog nastupa.