Alkar -22 u Sinju protiv Zagreba, Liga za prvaka na čekanju

Alkar večeras pred svojim navijačima nije osigurao Ligu za prvaka, upisao je težak poraz od 22 poena na svom parketu od Zagreba. Na kraju je sinjska publika zasluženim pljeskom nagradila momčad Danijela Jusupa.

Krenulo je prema očekivanjima domaćih navijača, Slavko Modrić je postigao tricu, a nakon toga bio je uspješan i s linije slobodnih bacanja za 5:0. Josip Boban nastavlja Modrićevim stopama, postiže tricu za 10:4. Pokazat će se na kraju da je to bilo najveće vodstvo Alkara. Mravi preuzimaju inicijativu dok igra Alkara pada. Večeras odlični Ivan Batur s pet vezanih poena odvodi Zagreb po prvi puta u vodstvo (18:16), a nakon njega pet koševa postiže i Dino Radoš. Pavle Marčinković zakucavanjem, samo par minuta nakon što su gubili 16:12, odvodi goste u vodstvo od 27:18.

Pokušavali su domaći uhvatiti priključak, ali najbliže što su došli gostima iz Zagreba bilo je pet koševa minusa u 16. minuti. Luka Božić ubacuje vezane koševe, a Batur novom tricom postavlja dvoznamenkasti višak. Mravi rade presudnu razliku početkom drugog poluvremena, a kada su u 31. minuti otišli na +23 bilo je svima jasno da Alkar u ovoj utakmici ne može izbjeći visoki poraz.

Prije svega čestitke Zagrebu na zasluženoj pobjedi. Imali smo dosta problema u posljednje vrijeme, tako i u pripremi ovog susreta i nismo bili na potrebnoj razini. Loše smo se postavljali u napadu, nismo gotovo niti jedan odigrali kako smo trebali i na kraju smo kažnjeni. Vremena za plakanje nema, okrećemo se Zaboku i Kaštelima, hvatamo tu jednu pobjedu i vjerujem da ćemo je i uhvatiti – rekao je za ferata.hr alkarov trener Milačić dok je Jusup naravno bio prezadovoljan:

Osim prvih minuta utakmice, sve ostalo bilo je na našoj strani. Dobro smo se pripremili, odigrali još i bolje i mislim da smo zasluženo pobijedili. Nije lako dobiti u Sinju, ali vjerujem da ćemo se susresti ponovno u Ligi za prvaka.

Batur je utakmicu završio s 21 košem, mladi Božić (1996) dodao je 19, a odličan je bio i Marino Šarlija s duplim učinkom od 16 poena i deset skokova. Kod Sinjana Toni Vitali je upisao 14 ubačaja i deset uspješnih skokova.

Sinjani u sljedećem kolu putuju u Zabok, a u posljednjem su domaćini Kaštelanima. Za potvrdu Lige za prvaka potrebna im je još jedna pobjeda ili poraz Jollyja u Velikoj Gorici. Zagreb dočekuje Šibenik i ta utakmica će odlučivati o prvaku ovog dijela prvenstva. Mravi su na pet poraza dok Šibenčani imaju jedan manje. u prvom ogledu Šibenik je pobijedio 92:91.