Poznati svi sudionici završnice Kupa; Pula pripremila veliko iznenađenje!

Poznati su svi sudionici završnog Final eight turnira Kupa Krešimir Ćosić. Jučer je svoje mjesto prvo osigurala Sonik Puntamika slavljem protiv Jazina, a preostali susreti odigrani su večeras. Priređeno je veliko iznenađenje za koje su zaslužni igrači Pule koji su minimalnim slavljem izbacili premijerligaša – Škrljevo.

U ostalim susretima nije bilo velikih šokova, favoriti su očekivano potvrdili svoje mjesto na završnom turniru.

Cibona je u Gradskome vrtu slavila s visokih +26 protiv osječkih Vrijednosnica. Brokeri su bili u igri tijekom prvih 20 minuta, a ključna je bila treća četvrtina u kojoj Cibona dolazi na plus 20. Trener Vukova izrotirao je momčad, a najbolji su bili Ramljak s 24 i Rebec s 23 poena. Kod Osječana se istaknuo Jordano s 18 poena.

Šok u Istri! Pula je s minimalnih 71:70 slavila kod kuće protiv Škrljeva i tako došla do povijesnog uspjeha. Odlična prva dionica pokazala se vrlo važnom jer su domaćini tada maestralno otvorili za 21:8. Susret je obilovao katastrofalnim šuterskim izdanjem s obje strane i ukupno pogođenih 11 trica na utakmici! Nitko nije bio ni približno 30% pa je u takvim okolnostima teško očekivati pobjedu i od slabije momčadi. Da stvar bude gora Škrljevo je prokockalo plus pet dvije minute prije kraja (65:70). Kristijan Andabaka je 30 sekundi prije kraja polaganjem izjednačio, a Mirko Marić je u završnici pogodio jedno slobodno bacanje koje je bilo dovoljno za minimalnih 71:70. Bilalović s 19 i Andabaka sa 17 predvodili su Puležane do pobjede. Kod Škrljeva se istaknuo Antonio Boban s 19 poena.

Sinjski Alkar odlično se predstavio u Kup izdanju protiv ABA ligaša. No, ipak daleko je to od one slavne partije i Kupa bivše države iz 80-ih godina prošlog stoljeća. Sinjani su praktički bili u igri 35 minuta, a malo snage i individualne kvalitete nedostajalo je za još jedno iznenađenje. Zadrani su rutinski odradili završnicu susreta i na kraju zasluženo odnijeli pobjedu do koje ih je predvodio probuđeni Domagoj Vuković s 23 poena i 10 skokova. Ivan Kučan bio je prvi strijelac Alkara s 19 poena. Jedan manje uz čak 11 asistencija postigao je Nickolas Neal.

Omiš također može žaliti nakon vrlo dobre domaće predstave protiv Analitičara. Hermes je na kraju odnio pobjedu zahvaljujući furioznoj posljednjoj dionici u kojoj su stekli 10 poena viška. Domaćini nisu bili šuterski raspoloženi i niskih 25% šuta za tri trebalo je ipak biti na većoj razini ako se očekivalo iznenađenje. Filip Kordić je s 19 poena i 11 skokova predvodio Zagrepčane do pobjede, dok je god Omišana najbolji bio prekaljeni šuter Ivan Mimica s 18 poena.

Timska igra, široka i efikasna klupa donosi rezultat Josipu Sesaru. Premda još nedovoljno oporavljeni od Jenkijeva iznenadnog odlaska, Goričani i dalje ne posustaju. Sesarovi dečki svladali su posljednju prepreku na putu do završnog turnira, a to je bila Dubrava Furnir. Tijekom druge dionice Gorica stvorila 16 poena viška i tako stekla dvocifreno vodstvo. Rotacije i raspoređena minutaža omogućila je ujednačen i uvijek kvalitetan ritam pa je Gorica bez poteškoća održala prednost do kraja utakmice. Ante Gospić bio je najraspoloženiji na pobjedničkoj strani s 20 poena. Najefikasniji kod Dubrave bio je Petar Perić s 15 poena.

Šibenčani su također uspjeli izrotirati momčad i na kraju izboriti završnicu. Zadarski Entuzijasti bili su tvrd orah te su tako potvrdili da nisu slučajno ovako daleko uspjeli dogurati. Toni Nakić odigrao je odličnu utakmicu te je bio najbolji igrač šibenske momčadi s 23 poena. Kod poraženih vrijedi istaknuti 13 poena Mateja Segarića.