Zadar u užarenoj atmosferi uvjerljivo protiv Splita

Zadar je drugi finalist Kupa Kreše Ćosića! Na Višnjiku je momčad Danijela Jusupa slavila protiv Splita rezultatom 85:75. Zadar je u zanimljivoj atmosferi uz dosta brzu igru nadigrao Splićane i na kraju zasluženo izborio finale s Cibonom.

Jako slabo izdanje Splita. Zadar je iz tranzicije lagano rješavao situacije i dolazio do mnoštva lakih poena. Čak deset lopti izgubili su Žuti do poluvremena uz samo jednu ubačenu tricu. Zadrani su igrali kvalitetno u obrani, posebno na centralnom picku gdje su otupili organizaciju i kreativnost Jamesa Washingtona. Split je pokušavao preko Baje i Kedže spuštanjem, no ni to dugoročno nije donijelo rezultat. Poluvrijeme je za 45:26 zaključio prodorom raspoloženi Martin Junaković (do poluvremena 12 poena).

Zadar tijekom treće dionice nastavlja održavati +20 trend. Imalu su Splićani dosta prilika u općoj jurnjavi, ali katastrofalni vanjski šut to je onemogućavao. Svi detalji bili su na zadarskoj strani unatoč pokušajima Splita da vrate utakmicu u egal.

64:47 – rezultat nakon treće četvrtine.

Pred kraj su dosta dobrih poteza pokazali Antonio Vranković i Jure Planinić koji je ubrzo ispao zbog petog prekršaja. Trica Splita je proradila preko Gabrića i Kovačevića koji daje tračak nade faul-koš tricom 90 sekundi do kraja (81:72).

Unatoč rotacijama trenera igra Zadra nije pala i domaća momčad je iskontrolirala rezultat do kraja za zasluženo finale s Cibonom.

Zadar – Split 85:75

Zadar: Ahmed 14, Vuković 12, Junaković 12, Fundić 10, Allen 10, Ivanov 9, Planinić 9, Mavra 6, Gilbert 2, Palokaj 1, Siričević 0, Junaković 0

Split: Vranković 13, Gabrić 13, Kovačević 12, Perković 8, Bajo 8, Kedžo 8, Marčinković 7, Washington 4, Vrgoč 2, Morris 0, Gizdavčić 0, Runjić –

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com