Sonik Puntamika uzvratila Šibenki, briljirao Tomislav Cvitković

U uzvratnoj pripremnoj utakmici dalmatinskih premijerligaša Sonik Puntamike i Šibenke, slavili su
Zadrani 80-75. Bila je to tvrda utakmica, vrlo agresivnih obrana. Na trenutke je izgledalo kao da je riječ o susretu za
bodove i da je prvenstvo već započelo.

U izjednačenom susretu činilo se da su Zadrani napravili korak prema značajnijem odvajanju u 27. minuti
kada je mladi Šime Keserović jedan otpadak pospremio u šibenski koš za +5 na zadarskoj strani (49-44).
Šibenčani su brzo uzvratili i mini serijom 8-0 koju je tricom zaokružio Domagoj Šarić te su stigli do
prednosti 49-52.

Utakmica je ponovno ušla u egal, momčadi su se izmjenjivale u vodstvu. Čekao se trenutak koji će
odlučiti pobjednika. Dogodilo se to u samoj završnici na dvije minute prije kraja kada su Sando Rašić i Teo Petani s dvije povezane trice odveli Sonik Puntamiku do vodstva 75-70. Lovre Runjić na ulasku u posljednju minutu
nakon tri promašena šuta Šibenčana podiže prednost na 77-70.

Priči je tu bio kraj.
Najefikasniji igrač u redovima pobjedničke momčadi bio je Tomislav Cvitković koji je odigrao zrelu i vrlo
kvalitetnu utakmicu. Postigao je 33 poena uz 6 skokova. Sandro Rašić zabio je 14, a Lovre Runjić 13