Hrvatska poražena od Španjolske

U prvoj utakmici turnira u francuskom Bellegardeu kadeti Hrvatske upisali su poraz od uvijek neugodne Španjolske 74:57.

Hrvatska kadetska reprezentacija jučer je odigrala prvu utakmicu na 32. izdanju turnira u francuskom Bellegardeu.

Nažalost upisan je poraz od Španjolske rezultatom 74:57. Iako je Španjolska bolje odradila prvu četvrtinu i zaključila ju s 19:11, Hrvatska u drugom dijelu pojačava svoju igru, a posebno segment obrane i do poluvremena prelazi u vodstvo. Dopustila je Hrvatska Španjolskoj samo 5 poena u drugoj četvrtini, a na veliki odmor  odlazimo s prednošću od tri poena (24:27).

Treću, a posebno četvrtu dionicu Španjolska je odradila puno bolje i upisala pobjedu pritiv Hrvatske 74:57.

Najbolji u redovima Hrvatske bili su Bošnjak sa 16 poena, Perasović i Majcunić su dodali po 9 poena. Kod Španjolske je Tendero Salom ubacio 22 poena.