Hrvatska poražena u finalu Stankovićeva kupa

Iako su u posljednju četvrtinu prijateljskog turnira u kineskom Shenzhenu ušli s prednošću od sedam poena, hrvatski košarkaši poraženi su od njemačkih rezultatom 69:65. Sveučilišna momčad trenera Mathiasa Fischera osvetila se tako za poraz u preliminarnoj rundi natjecanja i uzela Stankovićev kup.

Hrvatska je dakle, pokleknula u završnim minutama, zabivši tek šest poena u posljednjoj četvrtini utakmice. Izbornik Petrović međutim, vrlo je vjerojatno dobio podatke koji su mu trebali uoči povratka u domovinu i početka “pravih” priprema za Eurobasket. Reprezentacija se (11+4) okuplja u četvrtak u Svetom Martinu.

U finalu je našu momčad predvodio Ivan Buva. Jedan od onih koji su sigurno zadovoljili izbornika zabio je 20 poena i pridodao 10 skokova. Zubčić je ubacio 14 koševa i zabilježio šest skokova, dok je Ramljak upisao 10+8. Nijemce je sa 17 poena predvodio Amaize.