Hrvatska razbila Poljsku

U razigravanju od 9. do 12. mjesta Hrvatska je svladala Poljsku rezultatom 75:49

Poljska – Hrvatska 49:75 (12-11, 13-15, 12-24, 12-25)

Utakmica i igra kakvu smo priželjkivali u četvrtzavršnici dogodila se u razigravanju za poredak od 9. do 12. mjesta U18 Europskog prvenstva za žene.

Hrvatske su reprezentativke tijekom cijele utakmice izgledale impresivnije od svojih suparnica, iako to rezultat u prvom poluvremenu nije pokazivao. U prvoj su četvrtini vodile 6:10, no zatim rezultat stoji nepomično gotovo dvije minute igre te malim preokretom poljska reprezentacija „krade“ prvu četvrtinu rezultatom 12:11.

Druga se četvrtina igra koš za koš s konstantnom minimalnom prednošću Hrvatske. No, nakon velikog odmora dolazi samopouzdana i ishodom utakmice neopterećena hrvatska reprezentacija. Tricom Mihaele Lazić za 31:35 polovinom treće četvrtine naša se igra otvara, a tricom Lorene Mihić uz asistenciju Lazić postiže se pozitivna psihološka prednost na 31:40, dok se u posljednju dionicu ulazi s 37:50.

U posljednjoj četvrtini izabranice Deana Nemeca uzimaju još više zamaha i privode utakmicu sigurnom i vrlo izvjesnom kraju, u dva navrata ostvarivši i 30 poena razlike.

Ovaj put je preciznost, uz sve ostalo, bila na visini pa naše juniorke ubacuju 8 trica iz 22 pokušaja, što čini 36%, dok Poljskoj to polazi za rukom 3 puta od 18 pokušaja, odnosno 17%. Poljsku reprezentaciju smo i nadskakali s 50 skokova u usporedbi s njihovih 39, a imali smo i zamjetno više asistencija – 25, dok su Poljakinje asistirale tek 16 puta ukupno.

Svestrana Nika Mühl imala je najveću valorizaciju (17), ubacivši 8 poena uz 9 skokova, 3 asistencije i 3 osvojene lopte. Lorena Mihić je postigla 14 poena, a Mihaela Lazić 12 uz 5 asistencija i 4 osvojene lopte.

Najviše poena, 15,  poljskoj reprezentaciji je donijela Zuzanna Kulinska.

Kompletna statistika OVDJE.

Utakmicu za 9. mjesto ćemo gledati sutra, 12. kolovoza, a protivnik će biti Italija koja je svladala srpsku reprezentaciju.