Hrvatska uvjerljivo poražena od Detroita

Hrvatska košarkaška reprezentacija odigrala je prvu utakmicu na Ljetnoj NBA ligi te upisala poraz protiv Detroit Pistonsa. Izabranici Veljka Mršića držali su se u egalu prvih 30 minuta, ali u posljednjoj četvrtini Pistonsi su dodali gas i glatko pobijedili.

Za Hrvatsku su nastupili: Roko Rogić, Krešimir Radovčić, Roko Badžim, Luka Babić, Mateo Drežnjak, Pavle Marčinković, Ivan Ramljak, Željko Šakić, Domagoj Vuković, Marin Marić, Marjan Čakarun, Antonio Vranković.

Naši momci odigrali su vrlo dobro prvo poluvrijeme i otišli na veliki odmor s prednošću od +4, međutim, u drugom poluvremenu Pistonsi preokreću rezultat i na kraju pobjeđuju s rezultatom 96:80.

Najbolji pojedinci u dresu Hrvatske bili su Željko Šakić s 17 poena uz 5 skokova, dok je Luka Babić ubacio 10 poena.

Sljedeću utakmicu Hrvatska će igrati protiv Netsa u nedjelju s početkom u 22h.