Huertel spasio Tabaka, uvjerljiva Perasovićeva Valencia

Hrvatski košarkaš Ante Tomić odigrao je solidnu prvu utakmicu četvrtfinala doigravanja španjolske Endesa lige. Njegova Barcelona uvjerljivo je svladala Bilbao Basket i povela s 1-0 u seriji.

Tomić je u pobjedi katalonske momčadi 88-62 igrao 26 minuta, te upisao 13 poena i pet skokova. Iz igre je za dva poena gađao 6-11, dok je s crte slobodnog bacanja bio polovično uspješan 1-2.

Najefikasniji igrač pobjedničke momčadi bio je grčki centar Loukas Mavrokefalidis sa 16 poena i dva skoka, dok je dok neraspoloženih gostiju Belgijanac Axel Hervelle ubacio 17 koševa i upisao osam skokova.

Priliku da kao gost iznenadi u prvoj utakmici propustila je Gran Canaria, koja je s 57-56 poražena od Laboral Kutxa (bivša Caja Laboral), koji s trenerske klupe vodi Žan Tabak. Naime, imala je Gran Canaria vodstvo 56-54, dva slobodna bacanja i svega 10 sekundi prije kraja. Međutim Beiran promašuje oba bacanja, Lampe skače u obrani, daje loptu do Huertela koji ubacuje svoju jedinu tricu večeri (iz pet pokušaja) za pobjedu.

U izrazito neefikasnoj utakmici Lampe je predvodio domaćine s 15 poena i 10 skokova, dok je kod gostiju Nelson ubacio 16 koševa.

Najuvjerljiviju pobjedu večeri upisala je Valencia koju s trenerske klupe vodi hrvatski stručnjak Velimir Perasović. Valencia je pred domaćim navijačima pregazila CAI Zaragozu s 80-42, za koju je slabu utakmicu odigrao Damjan Rudež. Hrvatski se reprezentativac uklopio u sivilo Zaragoze s pet poena (1-3 za dvicu i tricu), te dva skoka i asistencijom za 25 minuta provedenih na parketu.