Igokea razbila Cibonu u Zagrebu

U sklopu 10. kola ABA lige, Cibona je bila domaćin Igokei u utakmici koja se igrala u maloj dvorani Doma sportova. Tražili su momci Ivana Velića (koji je prije utakmice spuštao loptu na zemlju) na krilima zadnjih dobrih igrara i četvrtu regionalnu pobjedu u nizu, dok je Igokea htjela pobjeći s dna.

Cibosi su bolje ušli u utakmicu, dobra rola Novačića s šest vezanih poena donijela je vodstvo, da bi se Igokea do kraja 1/4 vratila na prihvatljivih -3. Do dvije minute prije kraja poluvremena izgledalo je kako Vukovi imaju sve konce igre u svojim rukama, ali gosti su serijom 0:7 stigli do vodstva na velikom odmoru od 38:39.

Ako je serija krajem prvog dijela utakmice bila zabrinjavajuća, ulazak u treću četvrtinu bio je katastrofalan. 27 primljenih poena Cibone u uvodnih 7 minuta drugog poluvremena odvelo je Igokeu do ogromnih +18 (47:65) u 27. minuti dvoboja. Gosti su se razigrali, koševe su zabijali lakoćom, kao da obrana Velićeve momčadi ne postoji. S druge strane, svaki svoj poen Cibona je morala mukotrpno zaraditi. Bila je ovo četvrtina iz noćne more (15:32).

Do kraja susreta Igokea je rutinski čuvala prednost, a četvrta pobjeda Cibone zaredom ostala je nedosanjani san. Gosti iz Laktaša ipak su tri puta skuplja momčad od današnje Cibone, a njihovi rezultati na početku ABA lige nisu bili realni. Krajnji rezultat bio je 66:91. Osim poraza Vukova, loša je ovo vijest i za KK Zadar koji je do sada imao isti omjer kao Igokea.

Goste su predvodili Vuaghn s 24 poena, Đorđe Gagić ubacio je 18. Kod Cibone su bolji od ostalih bili Katić i Novačić sa po 10 poena.

Zadrani u ponedjeljak gostuju u Kopru kod Primorske.

CIBONA : IGOKEA 66:91

(20:17,18:22,15:32,13:20)