Igokei prednost u finalnoj seriji

Košarkaši Igokee pobjedom protiv Širokog u Aleksandrovcu 68:61 otvorili su finalnu seriju za naslov prvaka Bosne i Hercegovine koja se igra na tri pobjede.

Igokea – Široki WWin 69:61 (22:12, 30:24, 48:38)

Komatina 13, Jorović 10 ; Šakić 16 (10 sk), Ramljak 12, Vragović 11

Igokea je puno bolje ušla u utakmici i serijom 8:0 stekla početnu prednost dok je Široki gotovo četiri minute bio bez koša. Stečenu prednost Igokea zadržava do kraja prve četvrtine koja završava 22:12 za domaćina. U vrlo tvrdoj i nervoznoj drugoj četvrtini Široki je uspio smanjiti i otići na poluvrijeme s minus šest (30:24).

Mnogo bolja košarka igrala se u nastavku. Široki je držao priključak do sredine treće četvrtine kada Igokea radi seriju 5:0 i odlazi na, pokazat će nedostižnih, 11 koševa prednosti. U posljednjoj dionici, nakon trice Jorovića, Igokea je imala vodstvo 58:47 nakon kojeg Široki veže pet poena i tricom Šutala stiže na minus šest. No tada bivši igrač Širokog Siniša Štemberger pogađa tricu kojom je domaćin ponovo otišao na plus devet i tu je priči bio kraj.

Kod Igokee najefikasniji je bio Miloš Komatina s 13 koševa i 5 skokova dok je Jorović pridodao 10 koševa. Kod gostiju Željko Šakić je ostvario double-double učinak ubacivši 16 koševa uz 10 skokova, dok je Ivan Ramljak ubacio 12 koševa.

Druga utakmica finalne serija igra se u subotu u Širokom u 17:00 sati.