Jolly pobijedio Osječane i zadržao nadu za Ligu za prvaka

Košarkaši Jolly Jadranska banka večeras su u šibenskoj dvorani na Baldekinu bili bolji od VROS Osijeka sa 77:68, te uoči posljednja dva A1 lige ostali u igri za plasman u Ligu za prvaka.

Obje momčadi ušle su u susret dosta nervozno, s brojnim pogreškama i promašajima, a u devetoj su minuti gosti poenima Roberta Kujundžića stigli do svog trećeg i posljednjeg vodstva na susretu (7:9). Do kraja prve četvrtine Luka Katura i Paško Vrlika ubacuju kombinirano šest koševa za 13:9 nakon prvih deset minuta igre. Nastavak nam je donio nešto bolju igru s obje strane, a domaćini svoju prednost nisu spuštali na ispod tri poena, da bi se na veliki odmor otišlo rezultatom 33:27.

Posebno raspoložen početkom nastavka bio je Vrlika, koji je i nakon četiri minute igre donio Bankarima prvo dvoznamenkasto vodstvo na susretu (43:33). Nije šibenska momčad tu uspjela prelomiti susret, već se gosti iz Baranje konsolidiraju i do ulaska u posljednju četvrtinu smanjuju zaostatak na 51:44. Odlično je u posljednju dionicu ušao Filip Tončinić i približio goste na samo tri poena zaostatka, da bi se na njegovih šest poena tricom nadovezao Dejan Meznarić za 55:53 nakon samo dvije minute u nastavku, a dvije uzastopne trice Arijana Došena neutralizirali su sjajni Katura i Vrlika, da bi minutu prije kraja Mate Mrva pogodio koš i dodatno slobodno bacanje za 75:64, čime je definitivno riješio pitanje pobjednika.

Najbolji u redovima Jollya bili su Katura s 23 poena, te Vrlika s 20 koševa i sedam skokova. Kod gostiju se s 18 koševa i osam uhvaćenih skokova istaknuo Tončinić, dok je 12 poena i šest skokova nadodao Kujundžić.

Jolly je sljedeće kolo slobodan, a u posljednjem kolu gostuju u Gorici kod istoimenog domaćina. Pobjeda u tom susretu uz uvjet da Alkar izgubi oba svoja susreta do kraja natjecanja, donijela bi šibenskim košarkašima Ligu za prvaka. Osječani pak s druge strane igraju bitnu utakmicu već sljedećeg vikenda, kada ugošćuju Goricu u susretu iz kojeg će pobjednik prenijeti dva boda u Ligu za opstanak.