Jolly preokretom u završnici pobijedio Osječane

Šibenska dvorana na Baldekinu večeras je bila poprište dvoboja Jolly JBS-a i VROS Osijeka u okviru 17. kola A1 lige. Konačan rezultat glasi 65:61, a do pobjede je šibenska momčad stigla nakon što su goste ostavili bez poena u posljednje gotovo četiri minute.

Centarski dvojac domaćina dobro je ušao u susret i većina akcija tada Bankara tada je završavala upravo preko Joze Brkića i Luke Kraljevića, dok je šlag na tortu vrlo dobrog otvaranja stavio Ivan Vraneš, koji je u 9. minuti pogodio dva plus jedan za rezultat 20:11. Međutim, gosti iz Osijeka u posljednje dvije minute prve dionice ubacuju u brzinu više i serijom 7:0 zaključuju prvih deset minuta rezultatom 20:18. Odmah prvim napadom u drugoj četvrtini gosti poenima Mateja Karlovića stižu do prvog izjednačenja, a u 14. minuti ih do prvog vodstva (27:29) dovodi Miše Diminić. Njegovi poeni zapravo su bili samo dio serije 13:2 kojom su Osječani otišli na 29:37 dvije i pol minute prije kraja prvog poluvremena. Do odlaska na odmor domaćini su stigli ubaciti tri poena, dok su igrači trenera Vladimira Krstića stali u napadu, pa se u svlačionice otišlo s 32:37.

Odlično je u drugo poluvrijeme ušao domaći razigravač James Washington, ubacivši sedam poena u preokretu u kojem je do polovice treće četvrtine Jolly stigao do vodstva 46:42. Iako su košarkaši Osijeka u dva navrata stigli do izjednačenja, u posljednju se dionicu ipak ušlo domaćim vodstvom 53:50. Novim poenima Brkića i Kraljevića domaćini dolaze do prednosti 56:52 na otvaranju posljednje četvrtine, a tada kreće novi preokret Brokera. Serijom 9:2, koju je zaključio Luka Pandurić, Osijek je četiri minute prije kraja poveo sa 58:61 i tada potpuno nestao s parketa. Do kraja susreta gosti su propustili realizirati svih svojih pet napada, a domaće je povukao iskusni Brkić, pa su, iako su i oni u posljednje dvije minute i oni ostali bez ubačaja, košarkaši Jollya slavili sa 65:61.

Brkić je susret završio s 15 poena, 11 skokova i tri ukradene lopte – dovoljno za valorizaciju 26 i titulu igrača susreta. Tri njegova suigrača dodali su po 10 koševa – Kraljević, Jakov Mustapić i Washington, koji je na to nadodao i pet skokova te šest asistencija. Kod gostiju se s 14 koševa istaknuo stariji od braće Karlović, a 10 poena ubacio je Robert Kujundžić.

Do kraja prvenstva ostala su još samo četiri kola, a čak šest momčadi bori se za petu poziciju, posljednju koja donosi Ligu za prvaka. U taj pohod kreću i ove dvije momčadi – Jolly na gostovanju kod Alkara, a VROS Osijek na domaćem parketu protiv Zaboka.