Jolly slavio protiv Darde

Nakon neugodnog iznenađenja u Slavonskom Brodu u prošlom kolu, Jolly JBŠ više nema pravo na kiks. Danas su na Baldekinu ugostili momčad iz donjeg dijela ljestvice, Vrijednosnice OS Dardu. Unatoč nervoznom otvaranju utakmice, bez većih problema su svladali suparnika te se na taj način vratili među pet momčadi koje putuju u Ligu za prvaka.

Jolly JBŠ – Vrijednosnice OS Darda 78:65 (13:16; 34:27; 56:46)

Jolly: Gulam 1, Roso, F. Bubalo 9, Katura 17, Kozić 4, Vrlika 15, Surina 9, Mrva 10, Perković, D. Bubalo 7, Vrsaljko 4, Cinac 2.
Darda: Kujundžić, Meznarić 15, Radoš 2, Diminić 12, Hrkač 11, Došen, Hrnčić 11, Krajina, Pandurić 12, Turalija 2.

U izjednačenom i nervoznom tonu protekla je prva četvrtina. Rasterećeni gosti iz Darde nešto su se bolje snašli i okončali su prvu dionicu u svoju korist. Nastavak je očekivano pripao domaćinu s dužom klupom, a intenzitet u obrani nije padao. Darda je u prve probleme ušla u 16. minuti zbog četvrte osobne pogreške Miše Diminića. Gosti su izgubili pozitivan ritam, a Bankari su do odlaska na veliki odmor pobjegli na sedam koševa prednosti.

Koševima Domagoja Bubala, a potom i prezimenjaka Franje, na otvaranju drugog poluvremena domaći su otišli na plus 12. Baranjci su se u nekoliko navrata približili, ali Jolly je uvijek uspješno odgovorio. U posljednju dionicu se ušlo s rezultatom 56:46. Ništa se značajnije nije dogodilo do kraja susreta. Domaći su konstantno imali dvoznamenkastu prednosti i na koncu su slavili s 78:65.

Jolly je predvodio kapetan Luka Katura sa 17 poena, u redovima Darde Dejan Meznarić je ubacio 15.

Jolly je upisao osmu pobjedu u prvenstvu i vratio se među pet momčadi koje traže kartu za Ligu za prvaka, a u sljedećem kolu gostuju na Gripama kod Splita. Dardi je ovo već deseti poraz u sezoni i trenutno se nalaze na pretposljednjem mjestu prvenstvene ljestvice. U 14. kolu na svom terenu dočekuju Slavonski Brod u slavonskom derbiju.