Jolly u derbiju svladao Kvarner

U derbiju 7. kola A1 lige susreli su se Jolly i vodeći Kvarner. Pod vodstvom novog trenera Anđelka Matova domaći su upisali četvrtu prvenstvenu pobjedu na popunjenom Baldekinu i dodatno se približili vrhu.

Jolly JBŠ – Kvarner 2010 68:60 (21:16; 37:32; 53:48)

Jolly: Gulam 2, Roso, Katura, Kozić 6, Vrlika 8, Ross 20 (7 sk, 3 as), Mrva 4, Naletilić 6, Peršić 4, Bubalo 12 (10 sk, 3 bl), Perković, Cinac 6.
Kvarner: Stipčić 7, Veljačić 8, Čakarun 14, Salamun, Proleta 3, Boban 3, Škifić 8, Šamanić, Krivec 11, Širko 2, Miličević 4, Kučan.

Vodstvom od 5:0 otvorio je Kvarner utakmicu. Jolly je u igri držao ponajbolji igrač lige Ronald Ross koji je ubacio prvih šest poena za svoju momčad i održavao rezultatsku ravnotežu. Krajem prve četvrtine na krilima Dine Cinca i Domagoja Bubala domaći okreću rezultat u svoju korist i na mali predah odlaze s prednošću od pet razlike.

Slično kao u prvoj dionici, i drugu bolje otvaraju gosti. Serijom 7:0 prelaze u blago vodstvo i drže utakmicu u egalu do poluvremena na koje Šibenčani ipak odlaze s plus pet odvojivši se u završnici. Odlično je minute u tom periodu iskoristio Paško Vrlika ubacivši osam poena. Više od njega do odlaska na veliki odmor ubacio je samo Ross i to devet, a na protivničkoj strani Marijan Čakarun deset.

Na krilima Bojana Kriveca odlično su Riječani otvorili drugi dio utakmice. Bankari su izgledali potpuno konfuzno, gubili su lopte, a Slovenac u gostujućim redovima održao im je malu košarkašku lekciju te doveo svoju momčad za tri minute na plus četiri. Matov je bio prisiljen na minutu predaha, a Ross je nakon time-outa povukao svoju momčad i vratio prednost na domaću stranu.

Počeo je Jolly igrati odličnu obranu, a Kvarner pod pritiskom gubiti lopte. Šibenčani su zagospodarili reketom, zatvorili prilaze svom košu i razlika je samo rasla. U 36. minuti iznosila je maksimalnih 14, a gosti nisu postigli koš iz igre gotovo devet minuta. Ipak, prerano su domaći počeli slaviti, nisu se snašli na zonski pressing Riječana koji rade seriju 8:0 za samo minus šest i potpuni povratak u utakmicu. Mladi Juraj Kozić ubačajem iz kuta prekinuo je seriju, a Bankari su mirno priveli utakmicu kraju. Konačni rezultat iznosio je 68:60.

Kvarneru je veliki hendikep bio neigranje prvog centra Ivice Radića, a upravo ispod koša Jolly je pravio velike probleme Riječanima. Ovom pobjedom domaći su došli na omjer 4-3 i sada imaju samo jedno slavlje manje od vodeće četvorke – Kvarnera, Alkara, Zaboka i Zagreba. U sljedećem kolu putuju na vruće gostovanje u Zabok, a Kvarner očekuje naizgled laka utakmica na domaćem terenu protiv Slavonskog Broda.