Jolly u drugom poluvremenu slomio otpor Zagreba

Vrlo dobrom igrom u drugom poluvremenu susreta protiv Zagreba, košarkaši Jolly JBS-a stigli su do pobjede na otvaranju Lige za prvaka. Momčad iz Trnskog dobro je stajala na terenu, ali zaslužena dva boda ostaju na Baldekinu.

Jolly JBS Šibenik – Zagreb 81:74 (33:18; 43:44; 62:56)

Jolly JBS Šibenik: Gulam 8, F. Bubalo 5, Katura 25 (10 sk), Kozić, Vrlika, Surina, Mrva, Smith 17 p (7 as, 3 ol, 2 bl), D. Bubalo 13, Vrsaljko 13, Cinac.

Zagreb: Šarac 6, Halilović 26 (13 sk), Mileković 8, Brnas 1, Vuković 2, Sertić, Novačić 8 (5 as, 3 ol), Blajić 4 (5 as), Dojkić, Marčinković 19, Madunić.

Domaći je sastav bolje ušao u utakmicu i već nakon dvije minute stigao do vodstva 8:0. Seriju tada tricom prekida Ivan Novačić, ali Bankari nastavljaju u dobrom ritmu i tri minute potom dolaze do prve dvoznamenkaste prednosti (15:5). Do kraja prvog perioda izgledalo je kao da će utakmica na Baldekinu ići samo u jednom smjeru, ali u drugih deset minuta igrači Danijela Jusupa ušli su znatno čvršće i agresivnije, a serijom 19:4 su do 17. minute smanjili zaostatak na 40:39. Aljoša Šarac minutu kasnije donosi i prvo vodstvo gostima (41:43), kojeg je jednim slobodnim bacanjem podebljao Pavle Marčinković, da bi Terry Smith do kraja poluvremena približio domaćine na 43:44.

Treća četvrtina protekla je u uglavnom izjednačenoj igri, a u posljednje tri minute domaćin na krilima Luke Kature radi seriju 10:2 i s vodstvom 62:56 ulaze u posljednjih deset minuta. Vrlo dobru igru igrači trenera Ivice Burića nastavili su pružati i u posljednjoj četvrtini, ne dopustivši gostima iz glavnog grada da se približe na manje od tri koša zaostatka, te su rutiniranom igrom priveli utakmicu kraju za konačnih 81:74.

Najbolji je u domaćim redovima bio Katura s 25 poena i deset skokova, a Smith je dodao 17 uz sedam asistencija. Kod gostiju je 26 koševa i 13 skokova skupio Miralem Halilović, ali uz loš šut iz igre (12 od 30 pokušaja), dok je Marčinković nadodao 19 ubačaja.