Junaković s 40 poena napunio Kaštela

Sjajnu predstavu u “matineji” u Trnskom imao je Martin Junaković. Čak 40 poena utrpao je svom bivšem klubu iz Kaštela. Već u prvom četvrtini “Mravi” su stekli 15 poena prednosti koju su do poluvremena još malo i povećali (plus 19). Stoga, drugo poluvrijeme bilo je tek odrađivanje posla, a tome je pridonio sjajni Šibenčanin koji je uz 40 poena podijelio i 12 asistencija. Mladi razigravač je, kako stvari stoje, prvi istaknuti kandidat za najkorisnijeg igrača lige. Zagrepčani su slavili s rezulatom 101:86

HT Premijer liga, 5. kolo, 5. studeni:

Zagreb – Ribola Kaštela 101:86 (32:17, 24:20, 25:28, 20:21)

Zagreb: Buovac 13 (7sk), Palokaj 13 (8sk), Proleta 6, Šango 11, Junaković 40 (12as, 4sk, 3uk), Ogrizović, Bačevina, Čar, Macner, Radoš 2, Krapić 16, Badžim

Ribola Kaštela: Rhymes 6 (8sk), Došen 9 (7as), Galić 21, Mandić 29, Matić 5, Mikulić, Karanušić, Pruže, Đugum 7, Živković 4, Roso 1, Šipić 4

Utakmica je praktički riješena već nakon prvih deset minuta. Kaštelani nisu imali rješenje za njihovog bivšeg igrača, šibenskog playmakera, Martina Junakovića. Gosti su se držali u igri prvih pet minuta (15:11) kada Junaković i Krapić velikom serijom donose domaćinima dvoznamenkastu prednost. Većinu utakmice Mravi su imali ugodnu prednost, a najbliže što su Kaštelani uspjeli doći jest minus deset pet minuta prije kraja (86:76), no ponovno su se Zagrepčani razbudili i u zadnjih pet minuta ubacili 15 koševa i mirno utakmicu priveli kraju.