Juniori Centar: Cibona uzvratila Cedeviti za poraz u Kupu

Odigrana su prva dva kola Prvenstva Hrvatske za juniore, regije Centar. Već u drugom kolu vidjeli smo derbi između Cibone i Cedevite, a pobjeda je zasluženo na kraju pripala domaćinima koji su uzvratili Cedeviti za poraz u finalu Kupa Dražena Petrovića.

Cibona – Cedevita   82:60  (17:9, 35:27, 55:47)

Skokna 18, Slavica 16, Buljević 13, Zubac 13; Mazalin 21, Turudić 10

Cibona je u susret ušla bez Ante Tonija Žižića (igrao za Goricu A 1 u Šibeniku), a Cedevita s Lovrom Mazalinom u sastavu i bez ozlijeđenih Roka Galića i Tomislava Đurinovića.

Cibona je slavila pobjedu 82:60, vodeći cijelim tijekom susreta osim početne prednosti Cedevite preko Benedikta Turudića. Za prednost na kraju prvog poluvremena najzaslužniji  Ivica Zubac, Nik Slavica i Lovro Buljević. Cedevitu je u utakmici držao Mazalin sve do kraja treće četvrtine (55:47) iako je Cibona imala 16 razlike (50:34). Razigrani Bruno Skokna početkom posljednje četvrtine ubacuje tricu i pokreće domaću seriju 10:2 koja je riješila pitanje pobjednika.

Do kraja susreta Skokna, Buljević i Petar Šunjić samo su uvećali pobjedu domaćina za koje je najviše ubacio Skokna (18). Slavica je dodao 16, a Buljević i povratnik na parkete Ivica Zubac 13. Kod Cedevite Mazalin je ubacio 21, Turudić 10, a Perković 6 koševa.

Inače prije ovog susreta na startu lige Cedevita (Barišić 19, Mikšić 18) je teško slavila  protiv Dubrave (Perić 29) 85:77, a Cibona je nadigrala Samobor  134:63.

Po jednu pobjedu i poraz uz Cedevitu nakon dva kola imaju Dubrava (Vujić 21, Miličević 17) koje je nakon produžetka svladala Mladost (Maglajlija 15) 80:78.

Zagreb (Lazić 25, Mikulić 24) koji je uz pobjedu protiv Zaboka (Tuđen 37) 139:62 poražen u Rudešu 83:68. Domaćine su predvodili Radman (18) i Ljubičić (15), dok je kod Zagreba Vuk Lazić ubacio 27.

Mladost je uz poraz u Dubravi u prvom kolu nadigrala Rudeš 82:54 uz 17 poena Benjamina Maglajlije i Ante Žužula. Posljednji susret 2. kola u četvrtak navečer igraju Samobor – Zabok. Liga se nastavlja 11. studenog.