Dvije ponajbolje juniorske ekipe u Hrvatskoj, Cedevita i Cibona odigrale su odličnu utakmicu u Domu košarke na Velesajmu. Bio je to ujedno i derbi dva vodeća kluba Prve juniorske lige skupine – centar koji je oduševio pune tribine u Cedevitinom domu.

Cedevita – Cibona 81:87 (22:21, 38:48, 57:71)

Cedevita: Musa 26, Perković 25, Barišić 19, Jordano 7, Bajo 4, Varga Brzica 0, Blažev, Montana, Mehdić, Lukačić, Parlov, Kuzmanović.
Cibona: Uljarević 26, Mandić 19, Majić 13, Nikić 13, Popić 11, Jularić 5, Prša, Blažević, Šebalj, Šunjić, Jelinić, Janković.

Oba sastava međusobni dvoboj dočekala su s po jednim porazom, domaćin je izgubio od Rudeša, a Cibona upravo od Cedevite na svom parketu sa 107:88. Sada su mladi Cibosi uzvratili Vitaminima za taj poraz te su ih pobijedili s 87:81. U obje momčadi je nekoliko pojedinaca koji su ponajbolji igrači u kadetskim i juniorskim reprezentacijama, dok za Cedevitu igra i Džanan Musa koji slovi za najboljeg igrača Europe u svom godištu.

Od početka je utakmica bila na vrlo visokom nivou, puna tempa, žustrine, lijepih proigravanja uz puno pomaganja i preuzimanja u obrani. Također je i postotak šuta bio na visokom nivou, a nije izostalo niti uzbuđenja. Bila je to utakmica za sladokusce koji su mogli uživati u vrhunskoj košarci kakvu su prezentirali jedni i drugi. Gledajući ovaj dvoboj ne moramo se bojati za budućnost hrvatske košarke.

Na kraju su juniori Cibone zasluženo slavili budući da su u velikoj većini utakmice bili stalno u vodstvu, dok je Cedevita samo nekoliko puta bila u minimalnoj prednosti. Premda su juniori Cibone cijelu prvu četvrtinu bili u vodstvu, tricom odličnog Toni Perkovića Cedevita je prvi put na utakmici došla u prednost za 22:21. U drugoj četvrtini su Cibosi bolji te na poluvremenu imaju velikih 48:38.

U nastavku su igrači trenera Ivana Tomasa imali i 14 koševa prednosti, a onda su domaćini u posljednje 2. minute tricama Luke Barišića, Muse i Perkovića smanjili na 4 koša zaostatka. Sve je tricom odlučio sjajni Karlo Uljarević, a onda je snažni Josip Popić pod košem potvrdio pobjedu Cibone s 87:81.

Upravo je Osječanin Uljarević s 26 koševa bio najučinkovitiji kod pobjedničkog sastava, Mate Mandić je dodao 19, Krešimir Nikić i Ivan Tvrtko Majić po 13, a Popić 11 koševa. Kod juniora Cedevite je prema očekivanju najviše koševa 26 postigao član BiH reprezentacije Musa, Puljanin Perković je ubacio 25, a još jedan Osječanin Barišić 19 poena.

Konačno da smo ekipa, da nas ima deset. Do sada je bilo 5-6 juniora i 3-4 kadeta, pošto nismo imali timskih treninga bilo je dosta problema na utakmici. Danas, nakon što smo odigrali utakmice u Litvi, vidio se pomak – rekao je trener Cibosa Ivan Tomas i dodao da je Ciboni krajnji cilj biti prvak Hrvatske.

Na drugoj strani Mladen Starčević je unatoč porazu uživao u predstavi koju u pružili ponajbolje juniorske momčadi u državi.

Rekao bih da su ovo dvije najbolje zagrebačke ekipe, hoće li biti u Hrvatskoj moramo to potvrditi kroz poluzavršnicu i Final four. Da ovdje ima potencijala, stvarno ima. Prekrasna utakmica, općenito biti u ovom koloritu, jedan od aktera, za mene je čast i ponos. Mogu reći da je ovo dobra generacija hrvatske košarke.

Tako su juniori Cibone preuzeli vodeću poziciju od Cedevite na ljestvici i dobili utakmicu za međusobni prestiž, međutim, daleko je još poluzavršnica i završnica državnog prvenstva. Vrlo je izvjesno da će se ove dvije ekipe naći u finalu za prvaka Hrvatske jer po svemu to i zaslužuju.