Juniori i kadetkinje KK Sedam osvojili Kengur kup u Zenici

Nakon što su prošle godine sa svim selekcijama izborili nastup na Final Fouru regije, nastupili na U12 Prvenstvu Hrvatske i Božićnom kupu u Dubravi, već na početku nove sezone Košarkaški klub Sedam pokazuje da se isplati sustavni rad sa mlađim kategorijama.

Đakovčani su ovaj vikend ostvarili odlične rezultate na prestižnom Kengur kupu na kojemu je sudjelovalo 38 ekipa s oko 400 košarkaša i košarkašica, a koji se po 15. put održavao u Zenici. Mladi Juniori pod vodstvom Nebojše Tomića i kadetkinje koje je vodio Josip Radoš osvojili su prvo mjesto u jakoj konkurenciji donijevši ovom mladom klubu nova vrijedna priznanja.

Juniori bolji od Viteza, Toni Radoš MVP

Tomićevi igrači su do finala pobijedili mađarski ZTE 51:36, domaći Kengur 65:50 i Falconse iz Tuzle 49:42, a u finalu ih je čekao HOKK Vitez koji je bio bolji u srazu s Čelikom, Orlovikom i Realwayem.

Finalnu utakmicu, koja se igrala na centralnom terenu zeničke Arene, Đakovčani su bolje otvorili i poveli sredinom prve četvrtine 17:5 da bi Vitez pred kraj prvog dijela smanjio na minimalni zaostatak od 21:20. Sve do posljednjih deset minuta je utakmica u egalu, a Vitežani odlično ulaze u posljednju četvrtinu i četiri minute prije kraja vode s visokih 43:35.

Kada se činilo da će pehar ići u Vitez, Sedam se vraća u utakmicu i u posljednjoj minuti Goran Martinović smanjuje na 45:44, a u sljedećem napadu uspijevaju zaustaviti protivnika. Nakon minute odmora, deset sekundi do kraja, Toni Radoš je uzeo posljednji šut, a njegov promašaj Ante Grbeša popravlja za veliko slavlje.

Radoš je dobio diplomu i poklon organizatora za najboljeg igrača, a u njegovoj ekipi su još igrali: Tomislav Kelava, Goran Martinović, Patrik Raguž, Hrvoje Perković, Filip Vladović, Neven Čupić, Mihovil Češkić, Kristijan Vladović, Ante Grbeša, Marko Martinović i Nikola Jurić.

Kadetkinje do kraja uvjerljive, Helena Horjan MVP

Kadetkinje su pomalo iznenađujuće lako osvojile turnir. U skupini su bile uvjerljive, prvo su savladale Bosnu 38:26, a zatim i Željezničar 75:44. U finalu ih je čekao Kengur čije igračice su slavile protiv Viteza i Konjica.

Domaće igračice dobro su se držale malo više od jedne četvrtine, do rezultata 21:20. Nakon toga ekipa Josipa Radoša radi seriju 21:2 i vode s visokih 42:22. U tom trenutku je bilo jasno da će pobjednički pehar ići u Đakovo. Do kraja utakmice pojačane Đakovčanke igraju još bolje i na kraju slave s više nego uvjerljivih 48:30.

Ključ dobrih igara leži u stalnim roracijama s kojima je trener kadetkinja držao visoki intenzitet igre tijekom cijelog turnira,  što druge ekipe nisu mogle pratiti. Kapetanica ekipe Helena Horjan  je proglašena najboljom igračicom turnira, a u njezinoj momčadi su još igrali: Ana Klobučar, Petra Bešlić, Stela Gal, Viktoria Rajić, Katarina Matić, Mirna Bognar, Lana Pečnik, Hermina Sorić i Matilda Sorić.

Spomenimo da su pobjednici u kadetskoj i mlađekadetskoj konkurenciji bili mladi košarkaši sarajevskog Sparsa, a Sedam iz Đakova je u konkurenciji kadeta zauzeo peto, isto mjesto kao i Šibenik kod mlađih kadeta. Nastupio je još i ABC iz Zadra koji je na kraju bio sedmi.