Juniori Jug – Split lako sa Šibenikom

U nekompletnom 4. kolu Juniorske lige jug odigrane su dvije utakmice u kojma je Split i bez Paola Marinellija lako došao do pobjede protiv Šibenika, a Sonik Puntamika je u nervoznoj utakmici pobijedila goste iz Sinja.

Šibenik je pružio dobra otpor samo u prvoj četvrtini, ali su nakon toga Splićani ubacili u višu brzinu na krilima dobre igre Ivana Jukića (31) došli do uvjerljive pobjede. U sastavu  pobjedničke ekipe raspoloženi su bili i Ivan Bender (21) te Josip Jukić (15). Kod narančastih iz Šibenika Leventić (14), Skorić (13) i Kalpić (12) su bili dvoznamenkasti.

Alkar nije bio bez šansi u Zadru, ali lošija posljednja četvrtina, koju je Sonik dobio 24:13, je presudila utakmicu. Sonik je predvodio Marčev s 15, a kod Alkara najbolji je bio Jelović s 19 poena.

U vodstvu su tri momčadi bez poraza, Split i Zadar imaju tri pobjede, a Jolly dvije. Između ta tri kluba voditi će se borba za dva mjesta koja vode na juniorsku poluzavršnicu Prvenstva Hrvatske.