Juniorke sjajnom posljednjom četvrtinom srušile Rusiju

Nakon što je jučer svladala domaćina turnira Latviju, ženska juniorska reprezentacija Hrvatske danas je ostvarila novu pobjedu na FIBA European Challengeru. Ovoga puta bile su bolje od reprezentacije Rusije rezultatom (53:70). Baš kao i u jučerašnjem dvoboju, naše su košarkašice i u ovu utakmicu ušle snažno i odlučno te su većim djelom prvog poluvremena imale prednost i kontrolirale događanja na terenu.

Sredinom druge četvrtine Hrvatska je otišla na +11 (26:15), ali tu nije uspjela slomiti otpor upornih Ruskinja koje su se odbile predati i do kraja prvog poluvremena uspjele su smanjiti svoj zaostatak na samo -3, pa se na predah otišlo s rezultatom 27:30 u korist naše reprezentacije.

Početkom drugog poluvremena Ruskinje su preuzele i vodstvo (35:32), ali taj trenutak kao da je bio alarm za buđenje našim igračicama koje su se nakon toga konsolidirale i najprije do kraja treće četvrtine vratile prednost sa poluvremena, da bi u posljednjoj dionici igre potpuno izdominirale Ruskinje (25:11) i tako došle do nove uvjerljive pobjede.

Prvo ime današnjeg susreta bila je Marta Ostojić koja je postigla 21 poen uz 13 skokova i 4 asistencije, po 16 poena postigle su Hana Mühl i Nika Lokica, dok je Dorja Iva Žaja ponovno bila dominantna figura pod košem sa 12 postignutih poena i uhvaćenih 13 skokova.

Kod Ruskinja bolja od ostalih bila je Polina Selezeneva sa 15 postignutih poena, 7 skokova i 4 oduzete lopte.

“PRAVA SMO EKIPA, NA TERENU I VAN NJEGA”

Prvo bih htjela čestitati svojoj ekipi i trenerima na velikoj pobijedi protiv aktualnih europskih prvakinja. Ušli smo u igru opušteno, bez ikakvog pritiska. Dobra igra proizašla je iz velikog truda i zalaganja u obrani zbog čega smo kasnije bile nagrađene u napadu. Prava smo ekipa, na terenu ginemo jedna za drugu, a izvan se neprestano bodrimo. Sutra nas također čeka jaka ekipa Njemačke, ali vjerujem da ćemo odigrati pametno i doći do treće pobjede,” izjavila je nakon susreta kapetanica reprezentacije Nika Lokica.

Nika Lokica (Foto:Fiba.basketball)

Rusija – Hrvatska 53:70 (13:17, 14:13, 15:15, 11:25)
STATISTIKA

Nakon dva odigrana kola naša reprezentacija ima stopostotan učinak. Novi ispit pred našim je curama već sutra u 13:30 sati kada je na rasporedu dvoboj protiv Njemačke kojeg možete gledati OVDJE.