Juniorska Euroliga: Cedevita pregazila Partizan u Beogradu

U Beogradu se igra četvrti izlučni turnir juniorske Eurolige gdje pobjednik ide na Final Eight u Milan krajem sezone. U Srbiji nastupa i Cedevita koja je danas pregazila Partizan.

Partizan – Cedevita 52:69 (16:16; 28:31; 38:56)

Cedevita: Mikšić 6, Sabić 4, Osolnik, Bender 2, Zebić 6, Vučić 13, Rezo, Gašpert 2, Žižić 8, Solomun, Mazalin 17, Živko 11.

U prvoj utakmici dana skupine B vidjeli smo dvoboj juniora ponajboljih ekipa ABA lige. Partizan se odlično držao prvo poluvrijeme, a na veliki odmor se otišlo s plus tri za zagrebačku momčad. U trećoj četvrtini Cedevita je prelomila utakmicu te odlazi na velikih 18 razlike. Do kraja su konstantno povećavali prednost, a strateg gostiju Miki Starčević ravnomjerno je raspodijelio minutažu na sve igrače.

Do kraja utakmice hrvatska momčad vodila je i s više od 20 razlike, ali su Crno-beli u finišu smanjili na konačnih 52:69. Najefikasniji je bio Lovro Mazalin sa 17 poena za 20 minuta igre, a pratio ga je Ivan Vučić s 13. Za Partizan Miloš Glišić ubacio je 15.

Vitamini na turniru sudjeluju pojačani dvojicom mladih reprezentativaca koji nastupaju u redovima Ribola-Kaštele, vodeće momčadi u A2 ligi Jug. Radi se Draganu Benderu i Anti Žižiću. Razlog tome su ozljede Markusa Lončara i Matije Maurera.

Večeras u 21 sat Cedevitu očekuje i drugi susret, a protivnik je Mega Vizura.

Cedevita – Mega Vizura

Treći susreti u skupinama igrat će se u subotu, a dvoboj Cedevite protiv španjolske momčadi Canarias Basketball Academy na rasporedu je u 12,15. Utakmice za konačni plasman igraju se u nedjelju.