Kadetkinje bez četvrtfinala

Četvrtim uzastopnim porazom na Europskom prvenstvu koje se igra u mađarskom Miškolcu hrvatske kadetkinje izgubile su i teoretsku šansu plasirati se u četvrtfinale. Ovoga puta bolje su bile kadetkinje Španjolske ostvarivši pobjedu rezultatom 65:50.

Hrvatska – Španjolska 50:65 (13:9, 8:18, 17:19, 12:19)

Božić 3, Slonjšak 23, Dojkić 10, Mijatović 2, Kelava 7, Bura 5

I utakmicu protiv Španjolske kao i onu dan ranije protiv Italije naše kadetkinje otvorile su dobro i prvu četvrtinu završile vodstvom (13:9). Na žalost nisu nastavile kako su započele pa nas je Španjolska već u prvim minutama druge četvrtine sustigla,da bi već na poluvremenu bili u zaostatku od šest poena (21:27). U nastavku Španjolska je još povećala svoje vodstvo i na kraju potpuno zasluženo pobijedila s konačnih 15 poena razlike.

S obzirom na vrlo loš postotak šuta (30%) i veliki broj grešaka (23) teško je bilo ostvariti bolji rezultat od konačnog. U našoj reprezentaciji pohvale zaslužuje Iva Slonjšak s postignutih 23 poena i sedam skokova, a skakački je bila raspoložena i Anita Kelava s devet skokova i tri blokade.

Danas je na rasporedu utakmica protiv Nizozemske koja rezultatski nema neku veću važnost ni za našu ni za nizozemsku reprezentaciju već samo odlučuje o prvim protivnicima (Grčka ili Švedska) u borbi od 9. do 12.mjesta.

Poredak: 1. Italija 3-1; 2. Francuska 3-1; 3. Španjolska 3-1; 4. Češka 2-2; 5. Nizozemska 1-3; 6. Hrvatska 0-4