KDP seniori: Sjajni Ukić doveo Cedevitu do izjednačenja

U seniorskom dvoboju finala klupskog košarkaškog kupa „Dražen Petrović“ Cedevita je bez Jasmina Repeše na klupi generalno bila bolji protivnik od Cibone, od samog početka imala kontrolu igre i rezultata te na kraju zasluženo slavila i izjednačila ukupan rezultat na 1:1.

[rezultat id=890]

Cedevita je autoritativno i energično otvorila utakmicu i zakucavanjem Marka Arapovića u 7. minuti povela 16:2. Cibona jednostavno nije mogla pratiti ritam koji je u obrani i tranziciji nametnula Cedevita. Razlika je korist Vitamina je iz minutu u minutu sve više rasla, a u 16. minuti i narasla na visokih 36:14. Cedevita je imala i više raspoloženih igrača. Babić, Ukić i Zubčić pogađali su s vanjskih pozicija, dok je pod koševima dominirao odlični Miro Bilan.

U drugom poluvremenu Cibona je uspjela odgovoriti, posebno u napadu, i serijom 16:4 potpuno se vratiti u utakmicu (43:49). No tada je Cedevitu povukao Ukić i s dvije solo akcije, tricom i polaganjem, ponovno odveo svoju momčad na dvoznamenkastu prednost. Aktualni hrvatski prvak je u posljednjih deset minuta ušao s plus 10, a koševima Pilepića i Gordića u 33. minuti poveo i 17 koševa razlike (64:47).

Međutim, tada dolazi do opuštanja u redovima Cedevite, pala je koncentracija i agresivnost u obrani, što je iskoristila Cibona i ponajviše zahvaljujući poenima Jure Lalića u 36. minuti uspjela se spustiti na minus sedam, a dvije minute kasnije tricama Rozića i Siriščevića i na minus tri (72:75). Međutim, tada konce u svoje ruke ponovno uzima kapetan Cedevite i hrvatske reprezentacije Roko Ukić i s novih pet uzastopnih koševa odlučuje ovaj susret.

Ukić je s 22 koša i pet dodavanja bio igrač odluke i prvo ime susreta. Miro Bilan je u slavlje Cedevite ugradio 16, a Luka Babić 13 koševa. U redovima Cibone Marin Rozić je postigao 18 koševa uz devet skokova, Jure Lalić je dodao 16, a Jerel Blassingame 10 koševa i 10 asista.

Najveći problem je bio naš loš ulazak u drugo poluvrijeme kad smo im dopustili da se s 18 razlike vrate u egal utakmicu. Međutim, mislim da smo igrali jako dobro. Naravno, imali smo hendikep što nije bilo trenera na klupi, mislim da se i to osjetilo, ali pobjeda je pobjeda, sad je 1:1 i vidjet ćemo kako će sve završiti, izjavio je nakon utakmice centar Cedevite Miro Bilan.

Pobjedom seniorskog sastava Cedevite postalo je jasno da će o ukupnom pobjedniku Draženovog kupa odlučivati dvoboj juniora ovih momčadi koji od 20:15 možete pratiti uživo na našem portalu.