Kedžo uništio Zrinjski za premijernu pobjedu Splita u Drugoj ABA ligi

Započelo je prvo izdanje Druge ABA lige, a Split je pred svojim navijačima otvorio natjecanje pobjedom nad Zrinjskim iz Mostara. Momčadi su priredile zanimljivu i napetu utakmicu, u kojoj je pobjednik odlučen u posljednjim minutama, a sjajnu igru za Splićane pružio je Mateo Kedžo.

Druga ABA liga, 1. kolo, 11. listopada

Split – Zrinjski Mostar 90:76 (19:21, 25:22, 21:20, 23:13)
(statistika)

Nakon uvodnog ispitivanja snaga, rezultat je na isteku treće minute bio izjednačen (6:6), a potom gosti iz Mostara serijom 7:0 odlaze na plus sedam. Igrači domaće momčadi ipak ne dozvoljavaju da Zrinjski u tako ranoj fazi utakmice preuzme kontrolu i nametne svoj ritam, pa polagano smanjuju zaostatak i na mali odmor odlaze sa samo dva koša minusa – 19:21.

U drugoj dionici Splićani brzo prelaze u prednost, nakon čega se sve do poluvremena igralo u egalu. Prednost domaćina nije ni u jednom trenutku prelazila tri poena, a prva polovina susreta završena je minimalnom prednošću Splita – 44:43. U prvih 20 minuta kod Žutih se istaknuo Mateo Kedžo sa 17 koševa, dok je s druge strane 12 poena postigao Ivan Miličević.

U nastavku susreta također smo gledali vrlo napetu utakmicu. Cijela treća dionica protekla je u egalu, vodstvo se više puta mijenjalo, a prednost ijedne momčadi nije prelazila četiri poena. Nastavila se i odlična večer iskusnog Matea Kedže, koji je trpao i iz igre i s linije slobodnih bacanja te nosio svoju momčad.

Posljednju četvrtinu tricom je otvorio Domagoj Kanaet i tako donio najveću prednost Splitu – 68:63. Domaćini su držali blagu prednost iduće četiri minute, nakon čega Kedžo u dva napada poentira za +9 (78:69), a minutu i pol kasnije Henrik Širko zabija za prvu dvoznamenkastu prednost večeri – 82:72. Do kraja su bile još četiri minute, a Splićani su svoju prednost do kraja susreta još malo povećali te s uvjerljivih 90:76 otvorili sezonu u premijernom izdanju Druge ABA lige.

Fantastičnu večer u redovima Splićana imao je Mateo Kedžo. Za 36,5 minuta igre ostvario je učinak od 37 koševa (šut iz igre 11/18, slobodna bacanja 12/14), 10 skokova i tri dodavanja. Mate Kalajžić također je bio jako dobar sa 17 ubačaja, a dvoznamenkast je bio i Henrik Širko s 11 koševa.

Najbolji igrač Zronjskog bio je hrvatski košarkaš Ivan Miličević s 20 poena i osam skokova, dok je koš manje postigao Torrion BrummittMarko Ramljak ubacio je 11 poena za goste, dok je Vedran Princ za 30 minuta ostao bez koša, uz osam asistencija.

U sljedećem kolu Split će gostovati kod Rogaške. Utakmica je na rasporedu u srijedu, 18. listopada s početkom u 19 sati.