Nedjeljnja vikend priča o Predragu (Peđi) Stojakoviću, legendarnom tricašu. Peđa je rođen 9. lipnja 1977 u Požegi. Tijekom Domovinskog rata zajedno s ocem Miodragom i majkom Brankom bježi u Beograd gdje započinje svoj košarkaški put. Pridružuje se Crvenoj zvezdi za koju igra dvije godine i osvaja naslov Srbije.
Nakon dvije uspješne godine igrajući za Zvezdu, Stojaković prelazi u Grčku gdje potpisuje za PAOK. Tijekom vremena koje je proveo u Grčkoj dobio je i svoj nadimak, Peđa, po kojem ga svi pamte i dan danas. Ipak, najviše su ga pamtili po trici koju je utrpao Olympiacosu i donio pobjedu svojoj momčadi 55-58 čime je završila petogodišnja vladavina Olympiacosa u Grčkoj. Nažalost, naslov nisu osvojili jer ih je Panathinaikos pobijedio u finalu 3-2, no tijekom cijelog doigravanja Stojakovića je pratio trener New Orleans Hornetsa, Brian Scott.
Tijekom boravka u PAOK-u Peđa se odlučio prijaviti na NBA draft 1996. godine. Odradio je trening u Chicagu i svi su vidjeli njegov talent kao nisko krilo. No, čelnici Sacramento Kingsa preduhitrili su sve i odlučili uzeti Peju sa svojim 14. izborom prve runde. Kasnije se saznalo da je to bio njihov plan cijelo vrijeme. Peđa je tada imao samo 19 godina.
Unatoč visokom izboru na draftu, Peđa je još uvijek morao ostati u PAOK-u. Sljedeće dvije godine nastavio je napredovati i postavljati odlične rezultate. U posljednjoj sezoni bilježio je 24 poena, 5 skokova, 2.5 asistencije i 1.2 ukradene lopte. Nakon lock-outa u NBA ligi u sezoni 1998/99 Peja napokon odlazi preko bare i potpisuje svoj prvi ugovor u najjačoj svjetskoj košarkaškoj ligi.
Iste godine kada je Peđa došao Kingsi su potpisali Vladu Divca te doveli Chrisa Webbera. U prve dvije sezone uglavnom ulazio s klupe jer je u prvoj petorci igrao Corliss Williamson. U skraćenoj 1998/99 sezoni, Stojaković je bilježio 8.4 poena i 3 skoka po utakmici, a iduće povisio je prosjek na 11.9 poena i 3.7 skokova.
1999. je pozvan da igra za Srbiju na Eurobasketu. Srbija je prošla prvi dio bez poraza, a u drugom djelu su izgubili od Rusije, no ipak su zadržali prvo mjesto te išli ravno na Nijemce i Dirka Nowitzkog. Bez većih problema Srbija je pobijedila Njemačku, ali onda izgubila od Italije u polufinalu te su se morali zadovoljiti trećim mjestom.
Stojakoviću je to bila prva medalja, a već na idućem Eurobasketu predvodio je Srbiju do prvog mjesta s 23 poena po utakmici (odmah iza Dirkovih 28.7) čime je izabran u prvu petorku Europe. Jedina medalja koja mu je falila bila je ona s olimpijskih igara kada je 2000. Srbija ispala u četvrtfinalu od Litve.
Prije početka 2001/02 sezone, Kingsi su odlučili razmijeniti Williamsona za defenzivnog šutera Douga Christieja iz Toronta. Stojaković je prešao u prvu petorku i odmah se je vidio napredak. Webber i Stojaković su bili odlična kombinacija koja je predvodila Kingse. Iste godine Kingsi su nakon punih 20 godina prvi puta prošli prvu rundu doigravanja. Peđa je startao u svih 75 utakmica, a bio je na prosjecima od 20.4 poena, 5.8 skokova i 2.2 asistencije. Također je bio drugi igrač koji je najviše napredovao, odmah iza Tracy McGradyja.
Godinu poslije Stojaković je odabran da igra na NBA All-Star utakmici. Bila mu je to prva utakmica kao i Steve Nashu i Dirku Nowitzkom koji su također bili zamjene. Stojaković je odigrao 18 minuta i zabilježio 11 poena u pobjedi svog zapada 135:120 protiv istoka. No, ono važnije ipak je bilo natjecanje u šutiranju trica gdje je Stojaković pobijedio pored velikana Nasha, Ray Allena, Mike Millera i Paula Piercea. Dogodine je također sudjelovao na oba natjecanja i postao jedan od rijetkih igrača koji su dvije godine zaredom pobijedili u šutiranju trica.
Uz sve to, Peja je ponovno pozvan u nacionalnu ekipu kako bi branio boje Srbije na Svjetskom prvenstvu u Indianapolisu. U grupnim fazama Srbija je izgubila od Španjolske i Puerto Rica te su tako u osmini finala morali igrati protiv Amerike. Njih su dobili 81-78, a lakše je pao Novi Zeland s 89-78. U finalu su, nakon produžetaka, dobili Argentinu 84:77 i, uz europsko zlato, Peđa je dobio i svjetsko. Završio je kao osmi strijelac s 18.7 poena po utakmici. Pobjeda protiv Amerikanaca predstavlja jedno od najvećih podviga i najgorih izvedbi u povijesti njihove reprezentacije.
Vrhunac svoje karijere Peđa je doživio s 26 godina kada je bilježio 24.2 poena (drugi u ligi) i 6.3 skokova po utakmici, uključujući da je odigrao svaku od 81 utakmica od početka, a predvodio je ligu po učinku slobodnih bacanja (394 od 425, odnosno 93%) te broju pogođenih trica (240). Izabran je u drugu najbolju petorku lige te završio četvrti na listi najkorisnijih igrača lige.
2005. ekipa Kingsa se počela raspadati. Divac je otišao u Lakerse, Christie je poslan u Orlando, a Webber u Philadelphiju. Kingsi su izgubili u prvoj rundi doigravanja od Seattle Supersonicsa. Peja je morao propustiti 16 utakmica radi ozlijede, ali je još uvijek uspio bilježiti preko 20 poena po utakmici. Iduće sezone poslan je u Indianu za Rona Artesta čime je završila osmogodišnja era „Najboljeg showa na parketu“ Kingsa.
2006. poslan je u New Orleans Hornetse. 14. studenog Stojaković je zabilježio 42 poena, što je najviše u njegovoj karijeri. Usprkos odličnom početku, Peđa je odigrao samo 13 utakmica te sezone, a problemi s ozljedama su rasli. Četiri godine poslije poslan je u Toronto s Jerrydom Baylessom u zamjenu za Jarretta Jacka, Marcusa Banksa i Davida Andersena. Odigrao je dvije utakmice prije nego su nastali problemi s ozljedama i čelnici Toronta su ga otpustili.
24. siječnja 2011. došao je u Dallas Maverickse. Zaigrao je u 25 utakmica, a bilježio je 7 poena po utakmici tijekom doigravanja. Dallas je te sezone otišao do kraja i Peđa je na svoju ruku stavio prsten.
Stojaković je 19. prosinca 2011. objavio kako odlazi u mirovinu. Uzevši u obzir cijelu njegovu karijeru, ostao je na brojkama od 17 poena i 4.7 skokova po utakmici uz 89% šuta za slobodna bacanja i 45% šuta za tri poena. U NBA ligi ostao je zapamćen kao jedan od najboljih tricaša u povijesti.
Tijekom boravka u Grčkoj kada je igrao za PAOK Peđa je dobio grčko državljanstvo kako bi mogao igrati za reprezentaciju jer Jugoslavija nije smjela igrati europske kupove i oženio se za grčku manekenku Alexandru Kamilu s kojom je dobio dvoje djece, sina Andreja i kćer Milu. Da bi mogao dobiti grčko državljanstvo, Peđa je morao služiti u grčkoj vojsci.
Tijekom boravka u Sacramentu, zajedno s Vladom Divcem, prikupio je 10000 poklona koji su poslani djeci u Srbiji za Božić. 2003. otvorio je svoju zakladu za pomoć djeci koja se zalagala za pomoć i bolji život djeci i mladima koji žive na balkanskim prostorima. Cijelu svoju karijeru posvetio je pomaganju mladima da dobiju bolji život. Četiri košarkaška terena dobila su imena po njemu, a ima i svoj „Peja’s 3-Point Club“. Također je pomagao žrtvama uragana Katrina. Danas je Stojaković jedan od najboljih igrača u povijesti koji još nisu ušli u Kuću slavnih.
Stojaković je redom igrao u sljedećim klubovima: Crvena zvezda, PAOK, Sacramento Kings, Indiana Pacers, New Orleans Hornests, Toronto Raptors i Dallas Mavericks. Jednom je osvojio naslov NBA prvaka, tri godine zaredom je izabran da sudjeluje na NBA All-Star utakmici, a jednom u drugu momčad NBA lige dok je dvaput bio prvak u šutiranju trica. U Europi je bio najbolji igrač Grčke lige i Eurobasketa, najbolji strijelac Eurobasketa i dvaput je dobio nagradu za najboljeg europskog igrača koju dodjeljuje talijanski portal Superbasket.