KPH A: Dubravi i Splitu lakši trening protiv Međimurja i Kastava

Već prve utakmice pokazale su da u skupina A neće biti puno neizvjesnosti. Prvog dana Dubrava je s 94 pobijedila Međimurje, a Split s 41 Kastav.

Kastav – Split 43:84  (8:26, 25:39, 37:59)

Kastav: Škrgić 4, Šunić, Korošec 3, Ratko, Barnjak 15, Savić 16,Mandekić, Pustahija, Konjević 5, Štimac, Žeželj, Graovac.
Split: Amižić, Jukić, Kalajžić 7, Kotrulja 13, Jelača, Vručinić 15, Galić 16, Jakoliš, Bender 5, Šustić 7, Žižić 15, Čizmić 6.

Splićani su bez velikih teškoća prošli Kastav riješivši pitanje pobjednika već u prvoj četvrtini. Gosti su uspijevali čak i smanjivati početni minus, ali puno više od uvjerljivog poraza nije išlo.

Roko Galić (16), Ante Žižić (15), Marin Vručinić (15) i Luka Kotrulja predvodili su Žute, a Filip Savić (16)  i Josip Barnjak (15) su bili najučinkovitiji kod gostiju.

Dubrava – Međimurje 141:47 (36:9, 73:17, 90:30)

Dubrava: N.Filić 5, Perić 7, Kos 14, Matić 23, Miličević 24, Marić 18, Popović 2, Teskera 2, Beneta 4, Mikulić 6, Šoprek 8, Knez 28.
Međimurje: Fuld 1, Svaty 2, Bogdanić 2, Sabol 24, Beriša, Kovačić, Vojković 8, Ćibarić 8, Lesar 2, Keresteš, Herman.

Dubrava je protiv Međimurja pitanje pobjednika riješila već u prvih deset minuta kada je bilo 36:9. Agresivnom obranom dubravaši su osvojili veliki broj lopti i prvo poluvrijeme ubacili rekordnih 73 koša.

Utakmica je bila prilika da trener Mladen Cetinja da prigodu svim igračima, a najefikasniji su bili Domagoj Knez (28), Ivan Miličević (24) i Fran Matić (23), dok je novopridošli Luka Marić zabio 18 koševa.