Križevci protiv Cedevite posustali u posljednjih 10 minuta, Zadar prema F4

Cedevita je nakon poraza od Zadra tražila sigurnu pobjedu protiv Križevaca s kojom bi ipak opuštenije ušli u nastavak turnira. Međutim, nije bilo tako. Tri četvrtine utakmice su Križevčani bili na pragu senzacije, ali kada su igru napustili ključni igrači Zagrepčani su posljednji dio igre dobili s čak 32:3.

Zadrani su  dobili Zagreb i nakon dana odmora mogu opuštenije ići po pobjedu koja im nedostaje za Final Four. Lovre Bašić s 27 koševa i 11 asista te Jure Perić s 30 koševa i 13 skokova su i u ovoj utakmici prevodili domaćina turnira.

[rezultat id=484]

Od početka je prvak Sjevera nametnuo svoj ritam i u sedmoj minuti odlazI na dvoznamenkastu prednost od 20:10. Igrači Luke Bujasa četvrtinu završavaju s +7, a do poluvremena prednost cijelo vrijeme održavaju i na odmor odlaze s 34:29.

U 24. minuti Emir Šabić konačno dovodi Cedevita u vodstvo, ali već nakon pet minuta Žapci prevođeni Bornom Kapustom opet su u dvoznamenkastom plusu, a prije posljednje četvrtine još uvijek su u prednosti od 54:49.

Nakon što su tri četvrtine utakmice vodili, Križevčani su poslije izlaska Kapuste, Tomislava Prsteca i Duje Šipića zbog pet osobnih jednostavno raspali. Na klupi nisu imali igrače koji ih mogu koliko-toliko zamijeniti i ekipa Mladena Starčevića posljednju četvrtinu dobiva s ogromnih 32:3. Jednostavno, petorka koja se u posljednjih deset minuta suprotstavila Cedeviti nije imala šansi.

Bez obzira na poraz Križevčani su se pokazali kao tvrda kost i biti će neugodan suparnik svima do kraja turnira. S druge strane Cedevita je izbjegla neugodnost da u posljednje dvije utakmice ne može sama odlučivati o ulasku u Final Four.

U pobjedničkoj ekipi dvoznamenkasti su bili trojac Dorijan Jelenek (18p, 8sk), Ivan Vučić (17) i Leon Tomić (10), a Filip Palac je uz 6 koševa upisao 11 skokova. Kod Križevčana borna Kapusta je imao učinak od 16 poena, 6 skokova i 6 asistencija, a dobar je bio i Prstec s 14 poena i 7 skokova te Šipić s 13.

[rezultat id=485]

U drugom susretu dana još jedna zagrebačka ekipa se nije snašla na Zadrov zonski presing te ih je u početku za svaku izgubljenu loptu kaznio Josip Perić. Nakon pet minuta bilo je 17:8 da bi do kraja četvrtine ta prednost narasla na 28:15.

U prvoj polovicu druge četvrtine igralo se koš za koš te se razlika nije previse promijenila. Da bi do kraja četvrtine na parketu postojala samo jedna ekipa, ona zagrebačka. Polagano su smanjivali prednost i na poluvremenu došli na samo tri poena zaostatka.

I u trećoj četvrtini zagrebaši su nastavili bolje igrati te su malo po malo se približili da bi košem Vuka Lazića tri minute i četrdeset i šest sekundi do kraja prvi put na susretu poveli s 65:63. Uslijedilo je jako puno promašenih zicera od gostujuće ekipe i u završnih deset minuta se ušlo rezultatom 76:74 za Zadar.

Posljednja četvrtina je obilovala promašenim zicerima od strane Mrava i s brojnim izgubljenim loptama koje su Zadrani znali iskoristiti i odveli utakmicu u mirnije vode te na kraju zasluženo slavili s 104-94