Kulagin odveo Ruse u polufinale, Unics izjednačio protiv Bayerna

U sinoćnjim četvrtfinalnim utakmicama Eurokupa saznali smo dva polufinalista, a to su Lokomotiv Kuban iz Krasnodara te tuska Darušafaka. Unics Kazan i Zenit svladali su kod kuće Bayern, odnosno Reggianu i tako sačuvali nadu za prolazak. Utakmice odluke igrat će se 14. ožujka.

Lokomotiv je do polufinala došao preko Herbalife Gran Canarije. Španjolci su se u igri držali prvo poluvrijeme, a u drugom poluvremenu nezaustavljivi Kulagin puni koš Gran Canarije pa Rusi na kraju utakmicu dobivaju velikom razlikom. Ruski reprezentativac je utakmicu završio na 32 poena, dok je kod domaćih bolji od ostalih bio Balvin s 12 ubačaja.

Utakmicom karijere Voronova Zenit je ostao u igri za polufinale. Iako se više od 30 minuta igralo vrlo izjednačeno, pet minuta prije kraja Rusi serijom 10:2 dolaze do dvocifrene prednosti. Talijani su pokušali uzvratiti u samoj završnici, ali Griffin se ukazuje kada je bilo najpotrebnije te donosi mir i pobjedu Zenitu. Voronov je na kraju ubacio 22 poena, dok je Griffin pridodao 12.

Crnogorci su ušli s grčom protiv Darušafake i to se osjetilo već nakon prve dionice kada su Turci imali plus sedam na svome kontu. Wilbekin je bio nezaustavljiv pa gosti iz Istanbula već na poluvremenu vode s 13 razlike. Momčad Davida Blatta je potpuno iskontrolirala utakmicu do kraja. Wilbekinu je sve polazilo za rukom, a Budućnost je u završnici preko Gibsona uspjela ublažiti poraz. Novopečeni turski reprezentativac je postigao 22 poena, dok je na strani domaćih najefikasniji bio Gibson sa 19 koševa.

Bayern je propustio veliku priliku u Rusiji. Loše šutersko izdanje Rusa u prvom poluvremenu Nijemci koriste preko Đedovića i Bookera pa se na poluvrijeme otišlo rezultatom 30:40. U nastavku je proradio šut Unicsu, prvenstveno Colomu pa ruska momčad prelazi u vodstvo. Tri minute prije kraja Colom i Smith donose velikih osam poena razlike Unicsu što se na kraju pokazalo nedostižnim za Bayern. Colom je na kraju ubacio 16 poena, dok je kod Bavaraca Booker bio iznimno raspoložen zabivši čak 29, ali ni to nije bilo dovoljno Bayernu za polufinale.