Kup “Krešimir Ćosić”: Križevci ispali od drugoligaša Gorice

U prvoj utakmicu prvog kruga drugog dijela Kupa “Krešimir Ćosić” sastali su se drugoligaš Gorica i Križevci. Goričani su priredili iznenađenje i izbacili prvoligaša iz daljnjeg dijela takmičenja.

Gorica – Križevci 75:70 (21:11; 31:30; 48:52)

Gorica: Majcunić, Bićanić, Gazić 15, Bingula, Lasić 7, Herendić 9, Tušek 2, Papac 18, Pašalić 10, Vujević, Primorac 14, Urli.
Križevci: Konjević 14, Matoić , Palčić 2, Palac 6, Marković, Čusek 12, Gašpar 7, Prstec, Maslić 4, Ćubela 11, Jurjević 11, Kapusta 3.

Bolje su domaći otvorili utakmicu. Nakon prve dionice imali su prednost od deset razlike i već je tu mirisalo na iznenađenje. Ipak, renomiraniji gosti do poluvremena su sustigli prednost domaćih, a potom u nastavku i potpuno okrenuli susret u svoju korist.

Pet minuta prije kraja momčad Luke Bujasa vodila je 57:64, ali tada je krenula serija Gorice 13:0 kojom dolaze na velikih šest poena prednost dvije minute prije kraja. Mirnim izvođenjem slobodnih bacanja sačuvali su prednost i plasirali se u sljedeću fazu takmičenja gdje će na svom terenu dočekati Zabok.