Kvalifikacije za EL: Hapoel i Unics u drugom polufinalu

Nakon dva susreta u utorak, sinoć su odigrani i preostali susreti između Hapoela Jeruzalema i Nymburka te Unicsa i Zielone gore. Hapoel je bez poteškoća svladao češkog prvaka, a Unics je uništio snove Zielonoj Gori o povratku u Euroligu.

Hapoel Jeruzalem – ČEZ Nymburk 94:84 (24:21; 48:39; 72:56)

Wright 22, Kitchen 15 ; Washington 18, Simmons 18

Nymburk je uspio voditi samo u prvoj minuti utakmice, ali do kraja prve četvrtine pružao je dobar otpor. Napeto je još bilo prvih nekoliko minuta druge četvrtine, ali onda Hapoel radi seriju 16:2, a glavni akteri bili su bivši igrači Cedevite – Derwin Kitchen i Bracey Wright.

Tu su prednost Izraelci održavali cijelu treću četvrtinu, ali u zadnjoj dionici Nymburk traži preokret i zabija 15 poena u 5 minuta, dok je Hapoel zabio samo 5. Nymburk je došao najbliže do -6, ali nisu imali snage za preokret te je tako nakon pet uzastopnih kvalifikacija češki klub još jednom ostao “kratak”.

Unics Kazan – Stielmet Zielona Gora 90:86 (23:13; 46:32; 64:54)

Langford 22, Jerrels 22 ; Burtt 30, Johnson 16

Bila je to utakmica s dosta slabom obranom s obje strane, jer obje ekipe su realizirale preko 50% svojih šuteva (Unics čak 60,6 %). Unics se bolje snašao i preko Curtisa Jerrelsa i Keitha Langforda u prvoj četvrtini napravio prednost koju su držali veći dio prvog poluvremena.

U nastavku Poljaci pokazuju da ih ne treba još otpisati i serijom 1:11 dolaze do izjednačenja i nade za preokret u zadnjoj četvrtini. Međutim, to se nije dogodilo jer su igrači Unicsa uglavnom bili sigurni s linije slobodnih bacanja.

Već danas u 18 sati počinju se igrati polufinalni susreti, a sutra u finalu ćemo znati tko je posljednji sudionik Eurolige.