Kvarner visoko porazio Dardu

Košarkaši Kvarnera upisali su 12. pobjedu u prvom dijelu A1 lige. U rezultatski nebitnoj utakmici slavili su protiv momčadi Darde s visokih 80:57. Riječani će svoj put nastaviti u Ligi za prvaka, dok će se Baranjci boriti za ostanak.

Kvarner – Darda 80:57 (20:14; 43:22; 65:42)

Kvarner: Stipčić 6, Veljačić 9, Čakarun 12, Salamun 11, Boban 2, Šamanić, Krivec 3, Širko 14, Miličević 5, Mustapić 13, Čuić 5.
Darda: Kujundžić 4, Meznarić 2, Došen, Diminić 14, Šarac, Bičvić 17, Pandurić 8, Radoš 12, Žulj, Krajina.

Iako su još u prošlom kolu osigurali Ligu za prvaka, igrači Kvarnera ozbiljno su pristupili večerašnjoj utakmici i u stilu okončali prvi dio natjecanja. Utakmica je riješena rezultatske neizvjesnosti već u prvom poluvremenu koje su domaći igrači zaključili u svoju korist s plus 21. Pobjeda je bila tim već jer u momčadi nije bilo ponajboljeg igrača Jure Škifića.

U drugom poluvremenu domaći su mirno održavali prednost i na koncu slavili s 23 razlike. Svi igrači su dobili priliku, a jedino se Dino Šamanić nije upisao u strijelce. Darda je po svom običaju i ovu utakmicu odigrala sa šest igrača, točnije sedam.

Henrik Širko predvodio je domaće s 14 poena i 8 skokova, a Jakov Mustapić ubacio je 13. Kod gostiju Antonio Bičvić bio je najefikasniji sa 17, a Miše Diminić ga je pratio s 14 poena.