Le Havre upisao pobjedu u produžetku nakon nevjerojatnog povratka Cibone

U Draženov dom je ove srijede, u sklopu trećeg kola FIBA Europe Cupa, stigao francuski Le Havre. Nakon prošlotjednog poraza u posljednjoj dionici susreta, Francuzi su tražili pobjedu kojom bi se na ljestvici izjednačili s Vukovima.

Cibona s druge strane ulazi u meč rasterećena, s obzirom da im je ABA liga prioritet, ali daleko od toga da su potpisali poraz. U prethodnim dvjema utakmicama ovog natjecanja Cibona je igrala vrlo dobro bez pritiska pa se i ovoga puta može očekivati zanimljiv okršaj.

Nakon početnih 6:2 Cibone i lijepog alley-oopa u režiji Marina Rozića i Ante Žižića, gosti brzim tricama Hilla i Vassalla dolaze na 6:11. Vukovi odmah uzvraćaju svojom serijom i opet preuzimaju vodstvo – 13:11. Nakon toga se igralo koš-za-koš, a obje ekipe su bile dosta precizne te je prva dionica završena rezultatom 27:25 u korist domaćina, ponajviše zahvaljujući Marinu Roziću i njegovih devet poena.

U drugom periodu je nastavljena igra u egalu, s tim da je ekipa Le Havrea dostizala Cibonu. Sredinom četvrtine, gosti su ipak preuzeli vodstvo koje su, uz nepostojeću obranu Cibone, malo pomalo povećavali. Do poluvremena je ta gostujuća prednost narasla na velikih 14 poena – 43:57.

U drugome dijelu Le Havre još pojačava tempo i nakon tri minute igre imaju ogromnih plus 24 – 45:69, te se u tim trenucima pobjednik susreta činio izglednim. Zagrepčani su pokušavali barem smanjiti razliku, a to im je donekle i uspjelo pa se u posljednjih 10 minuta ušlo rezultatom 66:84.

Zadnja četvrtina donijela je neobičan rasplet. Cibosi su, bez Florencea na parketu, za tri i pol minute smanjili na jednoznamekastu razliku – 79:86. Gosti su tada shvatili da se ne smiju tako olako opustiti pa su počeli malo ozbiljnije igrati. No, ni to im nije pomoglo. Ekipa Cibone nastavila je s odličnom igrom u napadu, a minutu prije isteka vremena Cibona preuzima vodstvo – 94:92. Gosti ipak već u idućem napadu izjednačuju preko Jean-Baptiste-Adolphea, koji je pogodio oba slobodna bacanja. Siriščević je tada uspio izgubiti loptu u Ciboninom posljednjem napadu, ali s druge strane istu je stvar napravio i Henry Dugat, s dvije sekunde preostale na semaforu. Nakon timeouta Joksimović je dodao loptu Anti Žižiću, čija se lopta odbija od obruča, pa se pobjednik morao tražiti u dodatnih pet minuta.

U produžecima su gosti iz Francuske ipak bolje reagirali te su iskoristili prvih nekoliko napada, što se ne može reći i za Cibonu. Promašeni šutevi, ali i slobodna bacanja koštala su Cibonu pobjede, koja bi bila puno slađa da je došla nakon ovakvog povratka u utakmicu. Konačan rezultat glasio je 106:113.

Za Cibonu je nastupilo devetoro igrača, a čak osmorica su postigli dvoznamenkasti broj poena – od njih su najviše zabili Filip Krušlin (18p) i Ivan Siriščević (15p). Goste je predvodio odlični Angel Vassallo s 31 košem, a uz njega su vro dobri bili Michel Jean-Baptiste-Adolphe s 19 i Lawrence Hill s 18 ubačaja.