Lokomotiv Kuban porazio Cedevitu

U susretu devetog kola B skupine Eurokupa Cedevita je u Krasnodaru poražena od Lokomotiva rezultatom 76:80. Bez obzira na poraz, Cedevita je već prije gostovanja u Rusiji osigurala plasman u TOP 16.

Ova pobjeda za Lokomotiv je značila povratak na prvo mjesto, dok je Cedevita i dalje na trećem mjestu.
Rusi su već ranije u trećem kolu u Zagrebu imali priliku slaviti protiv Vitamina s 85:81.

U prve tri četvrtine Cedevita je imala vodstvo te povela 2:0 i 8:7. Na poluvremenu su ipak Rusi preuzeli prednost s rezultatom 38:27, a poslije 30 minuta Lokomotiv je vodio 59:50.
73 sekunde prije završetka utakmice Cook je poentirao za minimalni zaostatak Cedevite 73:74.
No, u posljednjoj minuti košarkaši Lokomotiva slobodnim bacanjima 6/6 sačuvali su prednost.

Mateusz Ponitka predvodio je domaćine do pobjede sa 17 koševa, a istaknuli su se i Jamel Mclean i Dorell Wright, svaki s 11 koševa.

Najbolji kod Cedevite bili su Jacob Pullen s 21 košem te Justin Cobbs s 20 i Elgin Cook s 14 ubačaja.

Na ljestvici trenutno vodi Lokomotiv s osam pobjeda i samo jednim porazom, ALBA se nalazi na drugom mjestu sa sedam pobjeda i dva poraza, dok je treća Cedevita s pet pobjeda i četiri poraza.

Cedevitu u desetom kolu očekuje derbi protiv Tofaša.