Lokomotiv i Real lako, Maccabi očekivano slavio protiv Zvezde

Lokomotiv Kuban – Lietuvos Rytas 68:53 (19:10; 39:27; 55:41)

U prvom duelu drugog kola Eurolige ruski predstavnik Lokomotiv Kuban ugostio je litavsku ekipu Lietuvos Rytas. Lakše nego se moglo očekivati, domaća momčad slavila je rezultatom 68:53 i tako došla do druge pobjede u isto toliko odigranih susreta.

Od samog početka domaći su igrači preuzeli kontrolu i odličnom obranom sveli protivnika na samo 10 koševa u periodu. U drugom razdoblju gledali smo izjednačenu košarku, pripao je ekipi Kubana rezultatom 20:17, pa se u na poluvrijeme izabranici Evgenyja Pashutina otišli s ugodnih 12 poena prednosti.

U drugom djelu utakmice gledali smo prilično neefikasne napade s obje strane, ruski je predstavnik održavao vodstvo do kraja susreta i odličnom obranom sveo prilično neraspoloženu ekipu Rytasa na svega 53 poena.

Derrick Brown istaknuo se u pobjedničkoj momčadi s 22 poena, dok je Richard Hendrix dodao 16. Goste su s 11 poena predvodili Martynas Gecevičius i Andreas Glyniadakis.

Real Madrid – Brose Bamberg 98:58 (18:7; 42:21; 73:39)

Nakon uvjerljive pobjede protiv Strasbourga, Brose Bamberg doživio je pravo prizemljenje u okršaju s Realom iz Madrida. Španjolska momčad očitala je košarkašku lekciju njemačkom predstavniku pobijedivši rezultatom 98:58.

Od samog početka dvoboja domaćini su uspostavili brz tempo igre, koji im više odgovara, torpedirali protivnika i igrali s takom lakoćom da se na trenutke moglo pomisliti kako je riječ o pripremnom susretu. U svakom periodu igre, igrači Reala ostvarili su pozamašnu prednost ne opuštajući se niti sekundu.

Dobra šuterska noć igrača domaće ekipe naspram prilično neraspoloženih gostiju, dominacija u skokovima, više asistencija, manje izgubljenih i više ukradenih lopti pokazuju kako je na terenu postojala samo jedna momčad i kako je madridska publika mogla uživati u nastupu svojih mezimaca.

Hrvatski reprezentativac u dresu Reala Dontaye Draper za 12 minuta na terenu postigao je 9 poena i ukrao 3 lopte, dok je Damir Markota bio jedina svjetla točka u igri Bamberga s 9 poena, 5 skokova i 2 asistencije.

Među brojnim raspoloženim igračima Reala istaknuli su se Nikola Mirotić s 12 poena i 8 skokova, Felipe Reyes s 13 poena i 7 skokova te Sergio Llull sa 16 poena i 3 asistencije.

Maccabi Electra Tel Aviv – Crvena Zvezda Telekom Belgrade 96:82 (21:14; 43:32;73:56)

Izraelski gigant, ekipa Maccabija očekivano je slavila u duelu protiv Crvene Zvezde. Tako Maccabi nakon dva kola iza sebe ima pobjedu i poraz, dok se srpski predstavnik s dva poraza nalazi na začelju skupine D.

Boljim šutom za tri poena domaća ekipa napravila je 11 poena razlike u prvom poluvremenu. Nakon 20 minuta bez pogodaka van linije 6.75 bili su igrači Crvene Zvezde, dok su domaćini bili prilično raspoloženi u tom segmentu.

Poslije predaha izabranici David Blatta nastavili su dominirati susretom i polako mljeli protivnika. Pred zadnjih 10 minuta ostvarili su 17 poena prednosti i jedino pitanje bilo je s kolikom će razlikom slaviti. U zadnjoj dionici susreta gostujući igrači uspjeli su tek neznatno ublažiti prednost i utakmica je završena rezultatom 96:82.

Sa 16 poena i 5 asistencija Joe Ingles vodio je Maccabi do pobjede, dok su zapaženu rolu odigrali Devin Smith sa 17 poena i Shawn James s 13 poena i 4 skokova.Kod gostiju je dominirao Boban Marjanović s 20 poena i 13 skokova, a dobre su partije pružili Jaka Blažić sa 17 poena i Ivan Radenović s 10 poena i 7 skokova.