Lokomotiv smanjio na 2-1

Odigrana je i treća utakmica finalne serije VTB lige. Lokomotiv Kuban je svladao moskovski CSKA rezultatom 69:58. Kuban je tako smanjio vodstvo ekipe iz Moskve, nakon što su oni pobijedili u prve dvije utakmice na domaćem parketu.

Efikasno je bilo na početku utakmice s obje strane, a niti jedna ekipa nije uspjela doći do veće prednosti. Igralo se koš za koš, a posljednjim ubačajem u prvoj dionici igre domaći su završili na minimalnoj prednosti, nakon prvih deset minuta igre rezultat je bio 21:19.

Odmah na startu druge četvrtine domaći rade mini-seriju preko Browna i Kalnietisa i odlaze na plus deset. CSKA svoje prve koševe u nastavku postiže tek nakon pet minuta igre što nije bilo dovoljno, a zakucavanjem već spomenutog Browna ekipa Kubana odlazi na najvećih jedanaest poena razlike. Prednost s kojom su i zaključili četvrtinu.

U nastavku utakmice domaći igrači nastavljaju s agresivnom igrom na oba kraja terena i odlaze na još veću prednost. CSKA se na sve načine pokušao vratiti u utakmicu, ali to im nije polazilo za rukom. Rotirao je Messina svih dvanaest igrača, ali loš šut iz igre i s linije za slobodna bacanja bio je presudan da se ne dogodi preokret.

Tri minute prije kraja imao je Lokomotiv i sedamnaest poena razlike. Mirno su priveli utakmicu kraju, a gostu su serijom koševa u posljednje dvije minute samo ublažili neizbježan poraz.

Najbolji u domaćim redovima je bio Brown s 19 koševa i 8 skokova te Nick Calathes s 15 poena. Kod gostiju najviše je ubilježio Micov koji je zabio 16 poena, ali uz dosta loš postotak šuta.

Sljedeća utakmica je na rasporedu sutra u 18.00h u Krasnodaru.