Makedonci uzeli pobjedu na Gripama

Košarkaši makedonskog MZT-a slavili su s tijesnih 76:78 na Gripama u utakmici 17. kola Druge ABA lige. Doigravanje se čini sve daljim, a nedostatak barem dvojice igrača u rotaciji postao je sve vidljiviji. Splićani su tako dodatno kompromitirali šanse za doigravanjem.

Split – MZT 76:78

Iako su Žuti odlično odigrali prvih deset minuta, već u drugoj četvrtini dogodio se nagli pad. Domaćini ostaju bez goriva na samo 10 poena (10:24) i MZT na poluvrijeme odlazi s plus sedam (39:46). Momčad Vladimira Anzulovića se ponovno vratila u igru preko Veljačića i Kalajžića te čak i povela sredinom četvrte dionice.

No, Simonovski vraća gostima prednost na plus dva i u posljednjoj minuti Splićani ostaju bez šanse da ugroze rezultat i pitanje pobjednika