Marko Soldo odveo Belišće do pobjede

Na krilima dobre igre Marka Solde Belišće je upisalo prvu pobjedu u A1 kvalifikacijama, pobijedili su na domaćem parketu Čakovec rezultatom 73:65.

[rezultat id=364]

Čakovčanima je pripao prvi dio utakmice, na kraju prve četvrtine vodili su 22:18, a u 12. minuti imaju devet poena razlike (27:18). Odlično je taj period odigrao Matija Novak postigavši u tom periodu 10 od svojih 13 poena. U sljedećih osam minuta Belišće igra puno bolje u napadu, a u obrani uspijevaju zaustaviti goste. Do poluvremena uspijevaju sustići i prestići Čakovčane i na odmor odlaze s prednošću od 43:36.

Sredinom treće četvrtine tricom Solde, najboljeg igrača utakmice, momčad Antuna Katalenića odlazi po prvi puta na dvoznamenkastu prednost, a početkom posljednje imaju prednost od 66:50 i pitanje pobjednika je tada bilo riješeno.

Soldo je predvodio Belišće s 23 koša, Marko Mikulić je dodao 15, Marko Bušić 14, a kapetan Kristijan Preglej je upisao 12 poena i 8 skokova. U sastavu Čakovca Lino Pustić s 17 i Novak s 13 (8 skokova) su bili najistaknutiji pojedinci.

Čakovčani su sljedeće kolo slobodni, a Belišćani putuju u Šibenik gdje igraju protiv prvaka A2 lige Jug.

Raspored, poredak i rezultati na crosarka.com/a1-kvalifikacije.