Markota ispao u doigravanju, Baraću treća utakmica

Četvrtfinale turskog košarkaškog TBL doigravanja je označilo kraj za Bešiktaš u kojem igra i hrvatski reprezentativac Damir Markota. U ponedjeljak je Banvit i drugi put pobijedio tu momčad.

Poslije domaće pobjede košarkaši Banvita su slavili ovog ponedjeljka i u gostima 81-74. Bešiktaš je imao vodstvo velikim dijelom utakmice, no gosti su sjajno odradili posljednju četvrtinu, dobili tih deset minuta sa čak 29-16 i izborili polufinale gdje će igrati protiv pobjednika ogleda Anadolu Efes – Ankara.

Recimo da je Damir Markota danas odigrao 13 minuta, te je ubacio četiri poena uz dva skoka i jednu asistenciju. Za dva poena je gađao 2-4, dok je promašio tri trice.

Anadolu Efes je bez hrvatskog centra Stanka Baraća pobijedio u gostima Ankaru 96-79, te je izjednačio seriju na 1-1 nakon startnog poraza. Ključnu treću utakmicu Anadolu Efes igra na domaćem parketu.