Markota odličan u porazu Bešiktaša

Odlična igra hrvatskog košarkaša Damira Markote nije pomogla aktualnom prvaku Bešiktašu da dođe do pobjede u prvoj utakmici četvrtfinalne serije doigravanja turskog prvenstva.

Bolji je od Bešiktaša na svome parketu bio Banvit sa 68-65. Gosti iz Istanbula su u zadnju četvrtinu ušli s plus sedam (49-42), ali nisu uspjeli zadržati tu prednost.

Markota je na terenu proveo 26 minuta i ubilježio 18 koševa i devet skokova. Gađao je 3-4 za dva poena i 4-9 za tricu. Kod domaćih je s 12 poena i devet skokova prvo ime bio Samuel Jose Mejia.

U drugoj utakmici dana veliko su iznenađenje priredili košarkaši Ankare Kolejliler koji su kao gosti svladali Anadolu Efes sa 79-76. Pobjednici su imali dvojicu izrazito raspoloženih igrača: Kirk Penney je upisao 27 poena i osam skokova, a Jovo Stanojević 25 koševa i osam uhvaćenih lopti. Kerem Gönlum se sa 16 koševa i devet skokova najviše istaknuo kod Efesa u čijem kadru nije bilo našeg Stanka Baraća.