Medekice otvorile finale visokom pobjedom

Košarkašice Medveščaka su otvorile finalnu seriju Prve hrvatske ženske lige visokom pobjedom nad košarkašicama Trešnjevke. Nešto kvalitetnije izdanje u prvoj i posljednjoj četvrtini bilo je dovoljno Medekicama da dođu do slavlja. Utakmica je završila rezultatom 68:51.

Prva ženska liga, finale – 1. utakmica

Medveščak – Trešnjevka 2009 68:51 (24:15, 16:16, 11:8, 17:12)

Medveščak: Arežina 0, Nimac 6, Tadić 13, Borović 4. Krajinović -, Todorić 16, Uzelac 4, Tepeš 0, Radoš 12, Kolovrat 0, Bura 13, Macan 0

Trešnjevka 2009: Katavić 0, Erjavec 20, Sorić 2, Marta Galić 4, Muhl 4, Pavić 8, Marija Galić 6, Hadžihusejnović -, Kostić 5, Zadro -, Bilić 2, Savić 0

Četiri raspoložene igračice Medveščaka bile su više nego dovoljne naspram jedne raspoložene kod Trešnjevke. To se osjetilo na semaforu nakon prvih deset minuta igre (24:15). Pred kraj prvog poluvremena igračice Trešnjevke se približuju na minus pet (34:29) i to je bila jedina prava prijetnja gostujuće momčadi.

Nakon dvije minute nastavka prednost domaćih je ponovno dvocifrena i nakon toga se više nije spuštala ispod deset razlike. Treću dionicu Medekice zaključuju s plus 12, da bi kroz posljednju četvrtinu podigle razliku i na 20+. Košarkašice Trešnjevke ipak u zadnjih pet minuta 8:0 serijom ublažuju poraz.

Iva Todorić bila je prvo ime susreta. Dominirala je u oba smjera te je završila na 16 poena i devet skokova. Vrijedi istaknuti 13 poena i osam asistencija Matee Tadić te 13 poena i osam skokova koje je upisala Patricia Bura. Dvocifrena je bila još Marija Radoš koja je uz 12 poena pridodala osam skokova.

Karla Erjavec je bila jedina raspoložena na gostujućoj strani s 20 koševa i četiri asistencije. Učinke vrijedne spomena imale su još Josipa Pavić (8 poena) i Nika Mühl (4 poena i sedam asistencija).