Međusobni dvoboj naših igrača u NBA predsezoni

Pripreme za novu NBA sezonu u punom su jeku, a upravo je ovaj tjedan zadnja prilika momčadima za uigravanje jer je već sljedećeg utorka otvaranje sezone. Ukupno je jučer/sinoć odigrano 8 utakmica u kojima je nastupilo četvero hrvatskih predstavnika, Nažalost zbog problema s donjim dijelom leđa Dario Šarić nije nastupio u drugoj utakmici svojih 76ersa protiv Dallas Mavericksa koja se također igrala u Shanghaiu. Dallas je uspio tijesno izboriti pobjedu 115:112.

Gostovanje Indiana Pacersa u Clevelandu prošlo je puno bolje za goste koji su odnijeli pobjedu 102:111 Cavsi su ponovno igrali bez svoje zvijezde i najboljeg igrača Kevina Lovea koji je ozlijedio lijevo stopalo. Trener domaćina Tyronn Lue poigravao se s postavom i utakmicu započeo s novim duom pod košem Larry Nance – Sam Dekker. Čak deset igrača dobilo je priliku s klupe, a među njima je bio Ante Žižić koji je u osam minuta upisao 6 poena, 3 skoka i 1 asistenciju bez promašaja iz igre (3/3). Nakon subotnje utakmice u kojoj je upisao 20 poena, Žižić odlično koristi minutažu i mogao bi bez problema postati standardni dio rotacije prošlogodišnjih NBA finalista. Najefikasniji kod Clevelanda bio je veteran Kyle Korver sa 17 poena.  U pobjedničkim redovima nije bilo nekih iznenađenja te su se držali principa kao i većinu predsezone. Thaddeus Young još uvijek ne može nastupiti zbog problema sa stopalom te je umjesto njega startao T.J. Leaf. Iako su imali manje asistencija, igrači Indiane uspjeli su nadskakati protivnika, te su nadmoć ostvarili u tranziciji na nepostavljenu obranu Cavsa, a imali su i 18 poena više iz reketa. Bojan Bogdanović također je bio starter i upisao 6 poena (šut 3/9, 0/5 za tri) i 2 skoka za 27 minuta na parketu. Sljedeću utakmicu Cavsi će odigrati protiv Detroit Pistonsa dok su Pacersi rezervirani za dvoboj s Bullsima.

Washington Wizardsi uspjeli su bez većih problema savladati New York Knickse u njihovoj dvorani Madison Square Gardenu rezultatom 98:110. Razlika je u jednom trenutku iznosila i 23 poena. Duo John Wall Bradley Beal kao i obično bili su prejaki za bilo koji malo slabiji tim (Beal je upisao 20 poena, 4 skoka i 3 dodavanja dok se Wall zaustavio na 14 poena, 6 skokova i 9 asista), a pridružio im se Jeff Green sa 16 poena i 5 skokova. Velike probleme prouzročili su centri Washingtona u napadačkom skoku uhvativši njih čak 14 (Knicksima je bolno nedostajao Enes Kanter). Domaćini se pokušavaju uigrati i pronaći novi identitet. David Fizdale uspijeva svima pružiti priliku i ravnomjerno rasporediti minute. Pa ipak Knicksi su još dosta neiskusni i proces učenja bit će poprilično dug. Ušavši s klupe, Mario Hezonja upisao je 10 poena (šut 3/9, trica 0/4, slobodna bacanja 4/4) i 4 skoka, 1 asistenciju, 3 izgubljene lopte i po 1 ukradenu loptu i blokadu za 20 minuta na parketu. Iduću utakmicu igraju gradski derbi s Brooklyn Netsima dok će Wizardsi put Detroita na okršaj s Pistonsima.

Zadnja utakmica večeri odigrala se u Oracle Areni gdje su domaći Golden State Warriorsi ugostili društvo iz pustinje Phoenix Sunse. Pobjedu su na kraju odnijeli gosti rezultatom 109:117. Trener domaćih Steve Kerr dozirao je svoje startere te nitko nije odigrao više od dvije pune četvrtine. Sunsi su tako uspjeli izvući pobjedu protiv zamjena Warriorsa. Također odmor su dobili Klay ThompsonAndre IgouadalaShaun LivingstonDrayomnd Green. Najbolji kod domaćih bio je Steph Curry s 23 poena i 4 asistencije. Kod Sunsa prvi pick drafta DeAndre Ayton ostvario je 18 poena uz 7 skokova, dok su novopridošli Ryan Anderson (18 poena, 5 skokova) i Trevor Ariza (17 poena. 4 dodavanja, 3 ukradene) također odigrali odlično. Nažalost, Dragan Bender dobio je svega 8 minuta bez poena (0/3 iz igre) uz 2 skoka i po 1 asistenciju i izgubljenu loptu. Nakon ove utakmice Warriorsi igraju protiv Lakersa, a  Sunsi dočekuju Portland.